Женски парфеми

4 Производ(и)

 • DIOR Dolce Vita EDT

  Сладок ориентален мирис со зачинета дрвена основа. Оваа тоалетна вода на радост и среќа нè потсетува на топлите и сончеви летни денови - мирисот на лесното живеење. Оваа "слатка" класика на Диор е создадена од Pierre Bourdon и Maurice Roger во 1994 година.

  од: ден 6.660,00

  Преглед
 • DIOR Miss Dior Absolutely Blooming EDP

  Dior го претставува својот нов мирис Miss Dior Absolutely Blooming од познатата колекција Miss Dior во август 2016 година. Парфимерот Francois Demachy го најави како издание што отвора со светли овошни ноти, наменет за весели жени кои го сакаат животот. Miss Dior Absolutely Blooming е нова мирисна варијанта на Miss Dior Blooming Bouquet, дизајниранa во форма на посекси, постраствен и помодерен мирис. Жешката розова боја на течноста одговара на вкусниот цветен карактер на парфемот."

  од: ден 6.390,00

  Преглед
 • TOM FORD Black Orchid EDP

  Black Orchid е луксузен, ориентален, драматичен, сензуален, цветен мирис, кој со своите совршено комбинирани ноти создава впечатлив и долготраен врвен унисекс парфем. Black Orchid е модерен, безвременски, волшебен мирис и е совршен избор за вечерно издание. Создаден е во 2006 година од парфимери на компанијата Givaudan. Црната орхидеја е многу пораскошна од обичната орхидеја и ретко се наоѓа, па тоа е и причината на овој посебен печат кој го остава парфемот.

  од: ден 7.790,00

  Преглед