Парфеми

4 Производ(и)

 • ABERCROMBIE FITCH Authentic Man EDT

  Authentic Man на Abercrombie & Fitch е претставен во 2019 година и е креација на парфимерот Clement Gavarry. Класичен мирис за оние мажи кои го добиваат она што го посакале. Врвот на овој зачинет дрвенест и ароматичен мирис лежи во нотите на розова пиперка, грејпфрут и бергамот. Средината е топло обединување на лаванда, жалфија и ѓумбир, додека пак основата е егзотична и луксузна со мошусни и дрвенести ноти, кои прават сензуално и апсолутно блаженство од мирис.

  од: ден 2.950,00

  Преглед
 • ABERCROMBIE FITCH Authentic Woman EDP

  Authentic Woman на Abercrombie & Fitch е цветен, дрвенест, мошусен мирис за жени, претставен во 2019 година и е креација на парфимерот Clement Gavarry. Мирис што доловува свежа возбуда. Овој мирис од цитрусно, цветно дрво го повторува чувството на слобода. Горните ноти на мандарина, круша и црвена рибизла го отвораат местото за нектарина, фрезија и магнолија, додека основните дрвенести и мошусни ноти постојано остануваат.

  од: ден 3.150,00

  Преглед
 • ABERCROMBIE FITCH First Instinct Blue Man EDT

  Abercrombie & Fitch го претставуваат First Instinct Blue во мај 2018 година, како ново издание на оригиналниот First Instinct од 2016 година. Машки мирис кој е најавен како неочекуван, смел и навистина мажествен. Тоа е мирисна интерпретација од моментот на возбуда кога чувствувате дека само небото е граница. First Instinct Blue е свеж, единствен Fougere мирис за авантуристички човек кој живее следејќи го неговиот Прв инстинкт. Неговиот состав се отвора со свежината на замрзнатото јаболко, се развива со остра лаванда, но потоа остава подлабока трага од килибарот кој предизвикува зависност. Креацијата ја потпишува парфимерот Yves Cassar. Тој, наводно, сакал да создаде мирис што ќе ги комбинира основните вредности на брендот со сината боја, што ќе резултира со комбинација од возбудливи свежи ноти засилени со зачинети ноти и избалансирани со интензивната моќ на килибарот.

  од: ден 2.890,00

  Преглед
 • ABERCROMBIE FITCH First Instinct Woman EDP

  First Instinct for Her на Abercrombie & Fitch е амбер, цветен мирис за жени, претставен во 2017 година. Композицијата е предводена од сочни и слатки ноти на орхидеја, придружени со топлината на тутун и килибар. Светлосен ефект доаѓа од грејпфрут и цветот од портокал во комбинација со цитрусно-цветна магнолија.

  од: ден 2.950,00

  Преглед

Марка

 1. Abercrombie FitchAbercrombie Fitch
 2. 47114711
 3. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 4. AlfaparfAlfaparf
 5. Antonio BanderasAntonio Banderas
 6. Ariana GrandeAriana Grande
 7. ArmaniArmani
 8. ArmafArmaf
 9. AzzaroAzzaro
 10. AuraAura
 11. Bottega VenetaBottega Veneta
 12. BentleyBentley
 13. BeyonceBeyonce
 14. BurberryBurberry
 15. BoucheronBoucheron
 16. BvlgariBvlgari
 17. CacharelCacharel
 18. Calvin KleinCalvin Klein
 19. Carolina HerreraCarolina Herrera
 20. Cera di CupraCera di Cupra
 21. CerrutiCerruti
 22. ChloeChloe
 23. ChanelChanel
 24. ChopardChopard
 25. CliniqueClinique
 26. CoachCoach
 27. David BeckhamDavid Beckham
 28. DieselDiesel
 29. DavidoffDavidoff
 30. DiorDior
 31. DKNYDKNY
 32. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 33. DorallDorall
 34. DunhillDunhill
 35. Dsquared2Dsquared2
 36. Elie SaabElie Saab
 37. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 38. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 39. EvelineEveline
 40. EscadaEscada
 41. FerrariFerrari
 42. GivenchyGivenchy
 43. GucciGucci
 44. GuerlainGuerlain
 45. GuessGuess
 46. Guy LarocheGuy Laroche
 47. HermesHermes
 48. Hugo BossHugo Boss
 49. Issey MiyakeIssey Miyake
 50. James BondJames Bond
 51. JaguarJaguar
 52. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 53. Jimmy ChooJimmy Choo
 54. Jil SanderJil Sander
 55. JoopJoop
 56. KallosKallos
 57. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 58. KenzoKenzo
 59. KeuneKeune
 60. LaliqueLalique
 61. L'OrealL'Oreal
 62. LamisLamis
 63. LancomeLancome
 64. LanvinLanvin
 65. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 66. ManceraMancera
 67. Max FactorMax Factor
 68. MaybellineMaybelline
 69. Mercedes BenzMercedes Benz
 70. MexxMexx
 71. Mont BlancMont Blanc
 72. Miu MiuMiu Miu
 73. MontaleMontale
 74. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 75. NauticaNautica
 76. NauticaNautica
 77. NikosNikos
 78. Nina RicciNina Ricci
 79. One DirectionOne Direction
 80. Paco RabannePaco Rabanne
 81. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 82. Roberto CavalliRoberto Cavalli
 83. PradaPrada
 84. SeventeenSeventeen
 85. Thierry MuglerThierry Mugler
 86. ST DupontST Dupont
 87. TrussardiTrussardi
 88. Tom FordTom Ford
 89. Tiziana TerenziTiziana Terenzi
 90. ValentinoValentino
 91. VersaceVersace
 92. Viktor RolfViktor Rolf
 93. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent
 94. Zadig VoltaireZadig Voltaire