Парфеми

3 Производ(и)

 • ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Mandorlo di Sicilia EDT

  Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia беше претставен во 1999 година како ориентално-цветен унисекс мирис. Сицилија е раскрсница на уметноста и културата, а бадемот е дел од локалните традиции и вкусови. Познат во Италија како Mandorlo di Sicilia, пријатниот шмек на сицилискиот бадем ја начнува палетата на мириси.

  од: ден 4.220,00

  Преглед
 • ACQUA DI PARMA Colonia EDC

  Acqua di Parma започнала како мала фабрика во Парма. Првиот парфем е создаден во 1916 година, во Колонија, и на почетокот бил користен за парфимирани машки шамивчиња. Колонија се претворил во вистински симбол на Италијанскиот шик помеѓу Американските и Европските ѕвезди во пред воените (1930 тите) и пост воените (1950тите) години. Cary Grant и David Niven, Ava Gadner и Eva Turner, на кои подоцна им се придружува и Audrey Hepburn, биле помеѓу најстрасните обожаватели на Колонија. Од мала Фабрика, Acqua di Parma прераснала во проминентна куќа со широк опсег на дистрибуција. Acqua Di Parma Colonia е претставен како сицилијански цитрусен мирис.

  од: ден 4.790,00

  Преглед
 • ACQUA DI PARMA Colonia Pura EDC

  Colonia Rura е нов мирис, со цветни и дрвенести мошус ноти, наменет и за мажи и за жени. Претставен е во 2017 година, а позади него стои парфимерот Francois Demachy. Традиционално за мирисите на Acqua di Parma се почетните свежи ноти на портокал.

  од: ден 5.190,00

  Преглед

Марка

 1. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 2. AlfaparfAlfaparf
 3. Ariana GrandeAriana Grande
 4. ArmaniArmani
 5. AuraAura
 6. AzzaroAzzaro
 7. Bottega VenetaBottega Veneta
 8. BurberryBurberry
 9. BvlgariBvlgari
 10. CacharelCacharel
 11. Calvin KleinCalvin Klein
 12. Carolina HerreraCarolina Herrera
 13. Cera di CupraCera di Cupra
 14. CerrutiCerruti
 15. ChanelChanel
 16. ChopardChopard
 17. CliniqueClinique
 18. David BeckhamDavid Beckham
 19. DavidoffDavidoff
 20. DiorDior
 21. DKNYDKNY
 22. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 23. DorallDorall
 24. Dsquared2Dsquared2
 25. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 26. EvelineEveline
 27. GivenchyGivenchy
 28. GucciGucci
 29. GuerlainGuerlain
 30. GuessGuess
 31. Guy LarocheGuy Laroche
 32. HermesHermes
 33. Hugo BossHugo Boss
 34. Issey MiyakeIssey Miyake
 35. James BondJames Bond
 36. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 37. Jimmy ChooJimmy Choo
 38. JoopJoop
 39. KallosKallos
 40. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 41. KenzoKenzo
 42. KeuneKeune
 43. L'OrealL'Oreal
 44. LamisLamis
 45. LancomeLancome
 46. LanvinLanvin
 47. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 48. Max FactorMax Factor
 49. MaybellineMaybelline
 50. Mercedes BenzMercedes Benz
 51. MexxMexx
 52. Mont BlancMont Blanc
 53. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 54. NauticaNautica
 55. NauticaNautica
 56. NikosNikos
 57. Nina RicciNina Ricci
 58. One DirectionOne Direction
 59. Paco RabannePaco Rabanne
 60. PradaPrada
 61. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 62. SeventeenSeventeen
 63. Thierry MuglerThierry Mugler
 64. Tom FordTom Ford
 65. ValentinoValentino
 66. VersaceVersace
 67. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent