Парфеми

5 Производ(и)

 • ARIANA GRANDE Ari EDP

  Поп-пеачката Ariana Grande го претстави својот прв парфем во септември 2015 година, наречен Ari by Ariana Grande. Мирисот е најавен како раскошен и сексипилен, со уникатниот карактер и стил на Ariana. Пораката која ја праќа до своите обожаватели преку лансирањето на овој парфем е да ги прифатат своите недостатоци и да ги прослават своите разлики, да бидат свои и да се сакаат како такви. Единствени!

  од: ден 3.110,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Cloud EDP

  Cloud е цветно-овошен гурмански мирис за жени, претставен во 2018 година. Парфемот е нова креација на радост, инспирирана од оптимизам и надеж. Возбудлив и занесен мирис со уметнички израз на позитивна енергија и среќа. Clement Gavarry е парфимерот кој стои позади ова издание.

  од: ден 3.850,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Moonlight EDP

  Американската поп ѕвезда Ariana Grande го претставува својот парфем Moonlight, во соработка со компанијата Luxe Brands, кој припаѓа во истата колекција како и нејзините претходни изданија. Moonlight е цветно овошен мирис за жени, претставен во 2017 година.

  од: ден 3.940,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Sweet Like Candy EDP

  Sweet Like Candy на Ariana Grande е цветно-овошен гурмански мирис за жени. Овој мирис е трет по ред на поп ѕвездата, после успешните лансирања на Ari од 2015 година и унисекс мирисот наречен по нејзиниот брат Frankie од 2016 година и се појавува истата 2016 година. Инспириран од заводливо слатката, забавна и секси личност на Ариана, мирис совршен за флерт и искушенија.

  од: ден 3.940,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Thank U Next EDP

  Thank U, Next на Ariana Grande е цветно-овошен гурмански мирис за жени, претставен во 2019 година, креација на парфимерот Jerome Epinette. Парфем кој е одраз и инспирација за водење живот по свои правила, без да се плашиш да им пркосиш на предизвиците и да умееш да се спротивставиш и кажеш Благодарам, следниот!

  од: ден 4.430,00

  Преглед

Марка

 1. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 2. Antonio BanderasAntonio Banderas
 3. AlfaparfAlfaparf
 4. ArmafArmaf
 5. ArmaniArmani
 6. Ariana GrandeAriana Grande
 7. AuraAura
 8. AzzaroAzzaro
 9. Bottega VenetaBottega Veneta
 10. BeyonceBeyonce
 11. BoucheronBoucheron
 12. BurberryBurberry
 13. BvlgariBvlgari
 14. CacharelCacharel
 15. Calvin KleinCalvin Klein
 16. Carolina HerreraCarolina Herrera
 17. Cera di CupraCera di Cupra
 18. CerrutiCerruti
 19. ChanelChanel
 20. ChloeChloe
 21. ChopardChopard
 22. CoachCoach
 23. CliniqueClinique
 24. David BeckhamDavid Beckham
 25. DieselDiesel
 26. DavidoffDavidoff
 27. DiorDior
 28. DKNYDKNY
 29. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 30. DorallDorall
 31. Dsquared2Dsquared2
 32. DunhillDunhill
 33. Elie SaabElie Saab
 34. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 35. EvelineEveline
 36. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 37. FerrariFerrari
 38. GivenchyGivenchy
 39. GucciGucci
 40. GuerlainGuerlain
 41. GuessGuess
 42. Guy LarocheGuy Laroche
 43. HermesHermes
 44. Hugo BossHugo Boss
 45. Issey MiyakeIssey Miyake
 46. JaguarJaguar
 47. James BondJames Bond
 48. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 49. Jimmy ChooJimmy Choo
 50. JoopJoop
 51. KallosKallos
 52. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 53. KenzoKenzo
 54. KeuneKeune
 55. LaliqueLalique
 56. L'OrealL'Oreal
 57. LamisLamis
 58. LancomeLancome
 59. LanvinLanvin
 60. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 61. Max FactorMax Factor
 62. ManceraMancera
 63. MaybellineMaybelline
 64. Mercedes BenzMercedes Benz
 65. MexxMexx
 66. Miu MiuMiu Miu
 67. MontaleMontale
 68. Mont BlancMont Blanc
 69. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 70. NauticaNautica
 71. NauticaNautica
 72. NikosNikos
 73. Nina RicciNina Ricci
 74. One DirectionOne Direction
 75. Paco RabannePaco Rabanne
 76. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 77. PradaPrada
 78. SeventeenSeventeen
 79. Thierry MuglerThierry Mugler
 80. ST DupontST Dupont
 81. Tom FordTom Ford
 82. ValentinoValentino
 83. VersaceVersace
 84. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent
 85. Viktor RolfViktor Rolf