Парфеми

4 Производ(и)

 • BENTLEY for Men Absolute EDP

  Bentley го лансира Men Absolute кој нуди поинтензивен состав од оригиналната верзија Bentley for Men од 2013 година. Првиот мирис Bentley for Men беше лансиран заедно со едицијата Bentley for Men Intense, по што следеше промоција на освежителното издание со морски ароми Bentley for Men Azure. Како што беше најавено, Bentley for Men Absolute содржи појак состав кој ги истакнува вкусовите на дрвото и зачините. Како исклучително машки, дрвенесто-ориентален мирис Bentley for Men Absolute го нуди мистериозниот и интензивен карактер, оставајќи трага од софистицирани есенции. Мирисот е креација на парфимерот Michel Almairac.

  од: ден 2.880,00

  Преглед
 • BENTLEY for Men Intense EDP

  Bentley for Men Intense е килибарен, зачинест мирис за мажи, креиран од Nathalie Lorson. Горните ноти се црн бибер, ловор и бергамот, средните ноти се рум, дрвени ноти, цимет, морско оревче и жалфија, а во основата темјан, кожа, бензоин, пачули и кедар.

  од: ден 2.940,00

  Преглед
 • BENTLEY Infinite for Men Intense EDP

  Легендарното луксузно чувство на иконската англиска марка Bentley Motors е доловено во новиот интензивен мирис на Bentley Infinite. Претставен е во 2015 година, креација на Nathalie Lorson. Мирис кој ја отелотворува желбата за вистинска слобода и индивидуалност, додека сепак е елегантен и софистициран. Интензивната верзија на Bentley Infinite нуди уште подолготрајно искуство на мирис бидејќи оваа парфимирана вода содржи особено висок процент на ароми. Нејзините силни први впечатоци се црн бибер во комбинација со здравец, лаванда и љубичица. Срцевината е со богати зачинети есенции: морско оревче, елеми (скапоцена арапска гума за џвакање), сијам бензоин (мелеста миризлива смола на дрвото стиракс) и нота на амбер која дава целосно модерен, машки еротски ефект. Ароматичната дрвенеста природа на целокупниот состав е комплетирана со моќен ефект во основната нота: со примамливи екстракти од пачули, ветивер од Хаити, марокански кедар и мов.

  од: ден 2.730,00

  Преглед
 • BENTLEY Momentum Intense EDP

  Momentum Intense е килибар-дрвенест мирис за мажи, претставен во 2017 година и е креација на парфимерката Nathalie Lorson. Контрастна ароматична свежина со вибрантни дрва, инспириран од предизвикот, Bentley Momentum Intense го зголемува интензитетот на составот со нови најсовремени дрвени ноти од килибар, кои ја зголемуваат живоста на мешавината помеѓу горните и основните ноти.

  од: ден 2.940,00

  Преглед

Марка

 1. Abercrombie FitchAbercrombie Fitch
 2. 47114711
 3. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 4. AlfaparfAlfaparf
 5. Antonio BanderasAntonio Banderas
 6. Ariana GrandeAriana Grande
 7. ArmaniArmani
 8. ArmafArmaf
 9. AzzaroAzzaro
 10. AuraAura
 11. Bottega VenetaBottega Veneta
 12. BentleyBentley
 13. BeyonceBeyonce
 14. BurberryBurberry
 15. BoucheronBoucheron
 16. BvlgariBvlgari
 17. CacharelCacharel
 18. Calvin KleinCalvin Klein
 19. Carolina HerreraCarolina Herrera
 20. Cera di CupraCera di Cupra
 21. CerrutiCerruti
 22. ChloeChloe
 23. ChanelChanel
 24. ChopardChopard
 25. CliniqueClinique
 26. CoachCoach
 27. David BeckhamDavid Beckham
 28. DieselDiesel
 29. DavidoffDavidoff
 30. DiorDior
 31. DKNYDKNY
 32. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 33. DorallDorall
 34. DunhillDunhill
 35. Dsquared2Dsquared2
 36. Elie SaabElie Saab
 37. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 38. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 39. EvelineEveline
 40. EscadaEscada
 41. FerrariFerrari
 42. GivenchyGivenchy
 43. GucciGucci
 44. GuerlainGuerlain
 45. GuessGuess
 46. Guy LarocheGuy Laroche
 47. HermesHermes
 48. Hugo BossHugo Boss
 49. Issey MiyakeIssey Miyake
 50. James BondJames Bond
 51. JaguarJaguar
 52. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 53. Jimmy ChooJimmy Choo
 54. Jil SanderJil Sander
 55. JoopJoop
 56. KallosKallos
 57. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 58. KenzoKenzo
 59. KeuneKeune
 60. LaliqueLalique
 61. L'OrealL'Oreal
 62. LamisLamis
 63. LancomeLancome
 64. LanvinLanvin
 65. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 66. ManceraMancera
 67. Max FactorMax Factor
 68. MaybellineMaybelline
 69. Mercedes BenzMercedes Benz
 70. MexxMexx
 71. Mont BlancMont Blanc
 72. Miu MiuMiu Miu
 73. MontaleMontale
 74. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 75. NauticaNautica
 76. NauticaNautica
 77. NikosNikos
 78. Nina RicciNina Ricci
 79. One DirectionOne Direction
 80. Paco RabannePaco Rabanne
 81. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 82. Roberto CavalliRoberto Cavalli
 83. PradaPrada
 84. SeventeenSeventeen
 85. Thierry MuglerThierry Mugler
 86. ST DupontST Dupont
 87. TrussardiTrussardi
 88. Tom FordTom Ford
 89. Tiziana TerenziTiziana Terenzi
 90. ValentinoValentino
 91. VersaceVersace
 92. Viktor RolfViktor Rolf
 93. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent
 94. Zadig VoltaireZadig Voltaire