Парфеми

21 Производ(и)

 • DIOR Addict EDP

  Ориентален мирис со цветни ноти. Богат и сензуален мирис кој охрабрува за смели и директни постапки. Прави да се чувствувате слободни и енергични. Парфемот е создаден во 2002 година, од страна на Thierry Wasser.

  од: ден 5.290,00

  Преглед
 • DIOR Dolce Vita EDT

  Сладок ориентален мирис со зачинета дрвена основа. Оваа тоалетна вода на радост и среќа нè потсетува на топлите и сончеви летни денови - мирисот на лесното живеење. Оваа "слатка" класика на Диор е создадена од Pierre Bourdon и Maurice Roger во 1994 година.

  од: ден 6.660,00

  Преглед
 • DIOR Dune Pour Homme EDT

  Модерен и оригинален мирис со свежи, дрвенести и морски ноти. Мирис за романтични мажи кои живеат во склад со природата. Во високите ноти се листови од смоква и босилек, листови од црна рибизла и сицилијанска мандарина. Претставен е во 1997 година, а креиран е од Olivier Cresp и Jean Pierre Bethouart.

  од: ден 4.950,00

  Преглед
 • DIOR Eau Sauvage EDT

  Eau Sauvage од Christian Dior е цитрусно-ароматичен мирис за мажи. Претставен е во 1966 година, креиран во соработка со парфимерот Edmond Roudnitska. Револуционерен мирис во минатото, а иконски мирис и денес. Апсолутно модерен. Во знак на добар вкус и рафинирана маженственост, Eau Sauvage Eau De Toilette не е само мирис, туку синоним за апсолутна елеганција со траен Dior дух, внесен во модерната доба. Моќен, софистициран и свеж.

  од: ден 4.150,00

  Преглед
 • DIOR Fahrenheit Cologne EDC

  Fahrenheit Cologne на Christian Dior е дрвенест, свеж и зачинет мирис за мажи, лансиран во 2015 година. Fahrenheit Cologne е креација на парфимерот Francois Demachy. DIOR Fahrenheit Cologne претставува совршен баланс кој прави изненадувачки пресврт во комбинацијата на сочни овошни ноти и свежи зачини, без притоа да го изгуби шармот од легендарниот Fahrenheit потпис.

  од: ден 5.720,00

  Преглед
 • DIOR Fahrenheit EDT

  DIOR Fahrenheit EDT е дрвенесто цветен мошус мирис за мажи, лансиран во 1988 година. Креација е на парфимерите Jean-Louis Sieuzac и Michel Almairac. Уникатен и контрастен потпис, со моќна заносна трага. Свежите сицилијански мандарински ноти и изненадувачката комбинација на состојки му даваат кративност, различност и карактер на потписот на Fahrenheit - за мажи кои сакаат љубов и слобода.

  од: ден 4.430,00

  Преглед
 • DIOR Homme Cologne EDC

  Dior Homme Cologne е најавен како едноставен, природен и софистициран. Во составот има цитрусни, цветни и мошусни акорди. Francois Demachy ја формулира композицијата со скапоцени суровини од калабриски бергамот, италијански грејпфрут и сензуален мошус. Мирисот дава чувство на чисто и свежо.

  од: ден 4.750,00

  Преглед
 • DIOR Homme Intense EDP

  Dior Homme Intense 2011 од Christian Dior е дрвенесто-цветен мирис со мошус за мажи. Опишан е како софистициран и моќен парфем. Лансиран е во 2011, а позади него стои парфимерот Francois Demachy.

  од: ден 5.110,00

  Преглед
 • DIOR Homme Sport 2017 EDT

  Првата верзија на Dior Homme Sport се појавува во 2008. Реформулиран во 2012, поелегантна и пудреста верзија, заменета е со ново издание во 2017. Dior Homme Sport е мирис на урбаност, софистицираност и секси ноншалантност, предводен од идеата за брз и динамичен lifestyle. Francois Demachy ги креира сите претходни верзии на овој мирис. Оваа верзија е создадена со додаток на "екстремни" овошја, "екплозивни" ноти, зачини, билки и дрва. Цитрусни акорди од лимон, црвен портокал и грејпфрут ја отвораат композицијата. Зачинестото срце содржи ноти на розев бибер и мускатов орев. Основата е дрвенеста, сандаловина и ветивер.

  од: ден 4.900,00

  Преглед
 • DIOR J'adore EDP

  J'adore е модерен, гламурозен мирис, кој стана неверојатно популарен и од таа причина се разви во голем број варијанти со различна концентрација. Неговиот раскошен, златен мирис, трепери на кожата како сончев зрак. Класиката и амбицијата на овој мирис се рефлектираат и во формата на шишето, кое наликува на грчка амфора. J'adore претставува нов зачеток на женственоста на Dior, мирис толку нов и исто толку во стилот на Диор - сладок, но остар. Креиран е во 1999 година од страна на парфимерот Calice Becker.

  од: ден 5.560,00

  Преглед
 • DIOR J'adore EDT

  J'adore е модерен, гламурозен мирис, кој стана неверојатно популарен и од таа причина се разви во голем број варијанти со различна концентрација. Неговиот раскошен, златен мирис, трепери на кожата како сончев зрак. Класиката и амбицијата на овој мирис се рефлектираат и во формата на шишето, кое наликува на грчка амфора. J'adore претставува нов зачеток на женственоста на Dior, мирис толку нов и исто толку во стилот на Диор - сладок, но остар. Креиран е во 1999 година од страна на парфимерот Calice Becker.

  од: ден 4.910,00

  Преглед
 • DIOR Joy EDP

  Joy by Dior беше лансиран кон крајот на август 2018 година како ода на задоволствата и на животот. Замислен е како мирис на енергија, живост и нежност, среќа и добро расположение. Тоа е мирис осветлен од живата насмевка на цвеќињата и агрумите, нежните галења на шумите и спокојството на мошусите; мирис со илјада нијанси и аспекти, но сепак кристално чист. Парфимерот од Диор, Francois Demachy, изјавува дека Joy by Dior изразува специфично чувство на радост изразено преку мирисна интерпретација на светлината. Направен е од неколку нијанси кои заедно формираат кристално чиста мирисна експресија. Шишето е со едноставна форма, кристално и нежно розово, кое наликува на скапоцен камен. Заштитно лице на рекламната кампања е актерката Jennifer Lawrence.

  од: ден 5.320,00

  Преглед
 • DIOR Miss Dior Absolutely Blooming EDP

  Dior го претставува својот нов мирис Miss Dior Absolutely Blooming од познатата колекција Miss Dior во август 2016 година. Парфимерот Francois Demachy го најави како издание што отвора со светли овошни ноти, наменет за весели жени кои го сакаат животот. Miss Dior Absolutely Blooming е нова мирисна варијанта на Miss Dior Blooming Bouquet, дизајниранa во форма на посекси, постраствен и помодерен мирис. Жешката розова боја на течноста одговара на вкусниот цветен карактер на парфемот."

  од: ден 6.590,00

  Преглед
 • DIOR Miss Dior EDP

  Новото издание на Miss Dior Eau de Parfum излезе во септември 2017 година, создадено e од парфимерот на Dior, Francois Demachy. Лице на рекламната кампања е актерката Natalie Portman. Мирисот се рекламира со пароли како „Miss Dior за љубов“, „Dior за љубов“ и „А што е со тебе? Што би направил ти за љубовта?“. Композицијата е најавена како елегантно цветна, со доминантни ноти на посебни рози.

  од: ден 5.480,00

  Преглед
 • DIOR Poison EDT

  Poison е забранетото овошје на Dior, револуционерен мирис кој стана легенда уште со самото појавување во 1985 година. Неповторлива алхемија, зачинето - овошен, дрвенест мирис, со длабочина која примамува, маѓепсува и освојува веднаш и засекогаш. Мирис кој е добитник на наградата FiFi во 1987 година. Мистериозен, темен и елегантен, креација на парфимерот Edouard Flechier.

  од: ден 5.490,00

  Преглед
 • DIOR Pure Poison EDP

  Pure Poison е парфем од колекцијата Poison на Dior направен во 2004 година. Самото име го означува мирисот чии ноти маѓепсуваат и додаваат на јачина и моќ. Овој парфем воодушевува со микс на композиции и неверојатна хармонија. Почетните ноти даваат свежина, а потоа преовладува интоксикација и еротика на сетила. Креатори на DIOR Pure Poison се Carlos Benaim, Dominique Ropion и Olivier Polge.

  од: ден 4.950,00

  Преглед
 • DIOR Sauvage EDT

  Dior го претставува новиот машки мирис Sauvage, чие име влече потекло од мирисот Eau Sauvage од 1966 година, иако не припаѓа на истата таа колекција. Dior Sauvage е инспирација од дивината, отворените простори, синото небо што ги покрива карпестите пределски пејсажи и топлината под пустинското сонце. Парфимерот на Dior, Francois Demachy го потпишува и ова издание. Мирисот е најавен како радикално свеж, сиров и племенит во исто време. Во композицијата преовладуваат внимателно одбрани природни состојки. Лансиран е во септември 2015 година, а го рекламира актерот Johnny Depp.

  од: ден 4.550,00

  Преглед

Марка

 1. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 2. Antonio BanderasAntonio Banderas
 3. AlfaparfAlfaparf
 4. ArmafArmaf
 5. ArmaniArmani
 6. Ariana GrandeAriana Grande
 7. AuraAura
 8. AzzaroAzzaro
 9. Bottega VenetaBottega Veneta
 10. BeyonceBeyonce
 11. BoucheronBoucheron
 12. BurberryBurberry
 13. BvlgariBvlgari
 14. CacharelCacharel
 15. Calvin KleinCalvin Klein
 16. Carolina HerreraCarolina Herrera
 17. Cera di CupraCera di Cupra
 18. CerrutiCerruti
 19. ChanelChanel
 20. ChloeChloe
 21. ChopardChopard
 22. CoachCoach
 23. CliniqueClinique
 24. David BeckhamDavid Beckham
 25. DieselDiesel
 26. DavidoffDavidoff
 27. DiorDior
 28. DKNYDKNY
 29. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 30. DorallDorall
 31. Dsquared2Dsquared2
 32. DunhillDunhill
 33. Elie SaabElie Saab
 34. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 35. EvelineEveline
 36. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 37. FerrariFerrari
 38. GivenchyGivenchy
 39. GucciGucci
 40. GuerlainGuerlain
 41. GuessGuess
 42. Guy LarocheGuy Laroche
 43. HermesHermes
 44. Hugo BossHugo Boss
 45. Issey MiyakeIssey Miyake
 46. JaguarJaguar
 47. James BondJames Bond
 48. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 49. Jimmy ChooJimmy Choo
 50. JoopJoop
 51. KallosKallos
 52. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 53. KenzoKenzo
 54. KeuneKeune
 55. LaliqueLalique
 56. L'OrealL'Oreal
 57. LamisLamis
 58. LancomeLancome
 59. LanvinLanvin
 60. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 61. Max FactorMax Factor
 62. ManceraMancera
 63. MaybellineMaybelline
 64. Mercedes BenzMercedes Benz
 65. MexxMexx
 66. Miu MiuMiu Miu
 67. MontaleMontale
 68. Mont BlancMont Blanc
 69. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 70. NauticaNautica
 71. NauticaNautica
 72. NikosNikos
 73. Nina RicciNina Ricci
 74. One DirectionOne Direction
 75. Paco RabannePaco Rabanne
 76. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 77. PradaPrada
 78. SeventeenSeventeen
 79. Thierry MuglerThierry Mugler
 80. ST DupontST Dupont
 81. Tom FordTom Ford
 82. ValentinoValentino
 83. VersaceVersace
 84. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent
 85. Viktor RolfViktor Rolf