Парфеми

9 Производ(и)

 • NARCISO RODRIGUEZ for Her EDP

  Младиот и многу модерен дизајнер со кубанско потекло Narciso Rodriguez го пласираше својот прв мирис, кој веднаш стана хит во САД, но не само таму. Новата модерна арома ја има за цел модерната и слободна жена, која е свесна за својата сексуалност. Популарноста на овој мирис (независно од неговата необична композиција и тежок карактер, а можеби и токму поради тоа) е лесна за објаснување бидејќи ја рефлектира желбата на секоја жена да привлекува и заведува, а овој мирис има отворен сексуален карактер. Агресијата исчезнува и миросот станува скротен и нежен. На почеток, во 2004 година, беше пласиран како тоалетна вода, во црно шише и розова надворешна кутија. Потоа во 2006 беше создаден парфемот во розово шише и црна надворешна кутија. Композицијата беше сменета, покрај фактот дека специфичната нота остана во центарот на композицијата. Парфемот има нота на ружа на врвот. Трагата станува помистериозна и побогата, благодарение на егзотичните шуми - разликата е што првиот е појак и поагресивен, додека вториот е поблаг и понежен. Креатори на овие мириси се Christine Nagel и Francis Kurkdjian.

  од: ден 4.690,00

  Преглед
 • NARCISO RODRIGUEZ for Her EDT

  Младиот и многу модерен дизајнер со кубанско потекло Narciso Rodriguez го пласираше својот прв мирис, кој веднаш стана хит во САД, но не само таму. Новата модерна арома ја има за цел модерната и слободна жена, која е свесна за својата сексуалност. Популарноста на овој мирис (независно од неговата необична композиција и тежок карактер, а можеби и токму поради тоа) е лесна за објаснување бидејќи ја рефлектира желбата на секоја жена да привлекува и заведува, а овој мирис има отворен сексуален карактер. Агресијата исчезнува и миросот станува скротен и нежен. На почеток, во 2004 година, беше пласиран како тоалетна вода, во црно шише и розова надворешна кутија. Потоа во 2006 беше создаден парфемот во розово шише и црна надворешна кутија. Композицијата беше сменета, покрај фактот дека специфичната нота остана во центарот на композицијата. Парфемот има нота на ружа на врвот. Трагата станува помистериозна и побогата, благодарение на егзотичните шуми - разликата е што првиот е појак и поагресивен, додека вториот е поблаг и понежен. Креатори на овие мириси се Christine Nagel и Francis Kurkdjian.

  од: ден 3.310,00

  Преглед
 • NARCISO RODRIGUEZ For Her Fleur Musc Florale EDT

  Fleur Musc Eau de Toilette Florale е живописнa и блескавa интерпретација на цветен букет. Нежната роза и розовиот бибер го осветлуваат мошусното срце, завиткано во сензуални основни ноти од килибар и пачули.

  од: ден 3.690,00

  Преглед
 • NARCISO RODRIGUEZ For Him Bleu Noir Extreme EDT

  Урбана и модерна интерпретација на свежината. Bleu Noir Eau De Toilette Extreme е остар, свеж и живописен. Срцето од мошус се спротивставува на свежите ноти од цитрус и дрвените, сензуални основни ноти. Основата од кедар и абонос се комбинираат за да го комплетираат овој совршен, долготраен мирис.

  од: ден 3.110,00

  Преглед
 • NARCISO RODRIGUEZ Narciso Poudree EDP

  Narciso Rodriguez продолжува со своите мошусни мирисни креации во минималистички шишиња откако се прослави со својот првенец Narciso Rodriguez for Her во 2003 година. Narciso Poudree е трет мирис од колекцијата кој излезе на почетокот од 2016 година. Приказната за сензуалноста и заведувањето продолжува со ново поглавје, истовремено моќна и деликатна, топла и силна. Целта е да се создаде миризлив облак кој остава впечаток на природна и зрела женственост. Парфемот е креација на Aurelien Guichard.

  од: ден 4.830,00

  Преглед

Марка

 1. Abercrombie FitchAbercrombie Fitch
 2. 47114711
 3. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 4. AlfaparfAlfaparf
 5. Antonio BanderasAntonio Banderas
 6. Ariana GrandeAriana Grande
 7. ArmaniArmani
 8. ArmafArmaf
 9. AzzaroAzzaro
 10. AuraAura
 11. Bottega VenetaBottega Veneta
 12. BentleyBentley
 13. BeyonceBeyonce
 14. BurberryBurberry
 15. BoucheronBoucheron
 16. BvlgariBvlgari
 17. CacharelCacharel
 18. Calvin KleinCalvin Klein
 19. Carolina HerreraCarolina Herrera
 20. Cera di CupraCera di Cupra
 21. CerrutiCerruti
 22. ChloeChloe
 23. ChanelChanel
 24. ChopardChopard
 25. CliniqueClinique
 26. CoachCoach
 27. David BeckhamDavid Beckham
 28. DieselDiesel
 29. DavidoffDavidoff
 30. DiorDior
 31. DKNYDKNY
 32. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 33. DorallDorall
 34. DunhillDunhill
 35. Dsquared2Dsquared2
 36. Elie SaabElie Saab
 37. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 38. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 39. EvelineEveline
 40. EscadaEscada
 41. FerrariFerrari
 42. GivenchyGivenchy
 43. GucciGucci
 44. GuerlainGuerlain
 45. GuessGuess
 46. Guy LarocheGuy Laroche
 47. HermesHermes
 48. Hugo BossHugo Boss
 49. Issey MiyakeIssey Miyake
 50. James BondJames Bond
 51. JaguarJaguar
 52. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 53. Jimmy ChooJimmy Choo
 54. Jil SanderJil Sander
 55. JoopJoop
 56. KallosKallos
 57. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 58. KenzoKenzo
 59. KeuneKeune
 60. LaliqueLalique
 61. L'OrealL'Oreal
 62. LamisLamis
 63. LancomeLancome
 64. LanvinLanvin
 65. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 66. ManceraMancera
 67. Max FactorMax Factor
 68. MaybellineMaybelline
 69. Mercedes BenzMercedes Benz
 70. MexxMexx
 71. Mont BlancMont Blanc
 72. Miu MiuMiu Miu
 73. MontaleMontale
 74. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 75. NauticaNautica
 76. NauticaNautica
 77. NikosNikos
 78. Nina RicciNina Ricci
 79. One DirectionOne Direction
 80. Paco RabannePaco Rabanne
 81. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 82. Roberto CavalliRoberto Cavalli
 83. PradaPrada
 84. SeventeenSeventeen
 85. Thierry MuglerThierry Mugler
 86. ST DupontST Dupont
 87. TrussardiTrussardi
 88. Tom FordTom Ford
 89. Tiziana TerenziTiziana Terenzi
 90. ValentinoValentino
 91. VersaceVersace
 92. Viktor RolfViktor Rolf
 93. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent
 94. Zadig VoltaireZadig Voltaire