Парфеми

10 Производ(и)

 • NARCISO RODRIGUEZ for Her EDP

  Младиот и многу модерен дизајнер со кубанско потекло Narciso Rodriguez го пласираше својот прв мирис, кој веднаш стана хит во САД, но не само таму. Новата модерна арома ја има за цел модерната и слободна жена, која е свесна за својата сексуалност. Популарноста на овој мирис (независно од неговата необична композиција и тежок карактер, а можеби и токму поради тоа) е лесна за објаснување бидејќи ја рефлектира желбата на секоја жена да привлекува и заведува, а овој мирис има отворен сексуален карактер. Агресијата исчезнува и миросот станува скротен и нежен. На почеток, во 2004 година, беше пласиран како тоалетна вода, во црно шише и розова надворешна кутија. Потоа во 2006 беше создаден парфемот во розово шише и црна надворешна кутија. Композицијата беше сменета, покрај фактот дека специфичната нота остана во центарот на композицијата. Парфемот има нота на ружа на врвот. Трагата станува помистериозна и побогата, благодарение на егзотичните шуми - разликата е што првиот е појак и поагресивен, додека вториот е поблаг и понежен. Креатори на овие мириси се Christine Nagel и Francis Kurkdjian.

  од: ден 4.690,00

  Преглед
 • NARCISO RODRIGUEZ for Her EDT

  Младиот и многу модерен дизајнер со кубанско потекло Narciso Rodriguez го пласираше својот прв мирис, кој веднаш стана хит во САД, но не само таму. Новата модерна арома ја има за цел модерната и слободна жена, која е свесна за својата сексуалност. Популарноста на овој мирис (независно од неговата необична композиција и тежок карактер, а можеби и токму поради тоа) е лесна за објаснување бидејќи ја рефлектира желбата на секоја жена да привлекува и заведува, а овој мирис има отворен сексуален карактер. Агресијата исчезнува и миросот станува скротен и нежен. На почеток, во 2004 година, беше пласиран како тоалетна вода, во црно шише и розова надворешна кутија. Потоа во 2006 беше создаден парфемот во розово шише и црна надворешна кутија. Композицијата беше сменета, покрај фактот дека специфичната нота остана во центарот на композицијата. Парфемот има нота на ружа на врвот. Трагата станува помистериозна и побогата, благодарение на егзотичните шуми - разликата е што првиот е појак и поагресивен, додека вториот е поблаг и понежен. Креатори на овие мириси се Christine Nagel и Francis Kurkdjian.

  од: ден 3.310,00

  Преглед
 • NARCISO RODRIGUEZ For Her Fleur Musc Florale EDT

  Fleur Musc Eau de Toilette Florale е живописнa и блескавa интерпретација на цветен букет. Нежната роза и розовиот бибер го осветлуваат мошусното срце, завиткано во сензуални основни ноти од килибар и пачули.

  од: ден 3.690,00

  Преглед
 • NARCISO RODRIGUEZ For Him Bleu Noir Extreme EDT

  Урбана и модерна интерпретација на свежината. Bleu Noir Eau De Toilette Extreme е остар, свеж и живописен. Срцето од мошус се спротивставува на свежите ноти од цитрус и дрвените, сензуални основни ноти. Основата од кедар и абонос се комбинираат за да го комплетираат овој совршен, долготраен мирис.

  од: ден 3.110,00

  Преглед
 • NARCISO RODRIGUEZ Narciso Poudree EDP

  Narciso Rodriguez продолжува со своите мошусни мирисни креации во минималистички шишиња откако се прослави со својот првенец Narciso Rodriguez for Her во 2003 година. Narciso Poudree е трет мирис од колекцијата кој излезе на почетокот од 2016 година. Приказната за сензуалноста и заведувањето продолжува со ново поглавје, истовремено моќна и деликатна, топла и силна. Целта е да се создаде миризлив облак кој остава впечаток на природна и зрела женственост. Парфемот е креација на Aurelien Guichard.

  од: ден 4.830,00

  Преглед

Марка

 1. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 2. AlfaparfAlfaparf
 3. Antonio BanderasAntonio Banderas
 4. Ariana GrandeAriana Grande
 5. ArmafArmaf
 6. ArmaniArmani
 7. AzzaroAzzaro
 8. AuraAura
 9. BeyonceBeyonce
 10. Bottega VenetaBottega Veneta
 11. BurberryBurberry
 12. BoucheronBoucheron
 13. BvlgariBvlgari
 14. CacharelCacharel
 15. Calvin KleinCalvin Klein
 16. Carolina HerreraCarolina Herrera
 17. Cera di CupraCera di Cupra
 18. CerrutiCerruti
 19. ChanelChanel
 20. ChloeChloe
 21. ChopardChopard
 22. CoachCoach
 23. CliniqueClinique
 24. David BeckhamDavid Beckham
 25. DavidoffDavidoff
 26. DieselDiesel
 27. DiorDior
 28. DKNYDKNY
 29. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 30. DorallDorall
 31. DunhillDunhill
 32. Dsquared2Dsquared2
 33. Elie SaabElie Saab
 34. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 35. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 36. EvelineEveline
 37. FerrariFerrari
 38. GivenchyGivenchy
 39. GucciGucci
 40. GuerlainGuerlain
 41. GuessGuess
 42. Guy LarocheGuy Laroche
 43. HermesHermes
 44. Hugo BossHugo Boss
 45. Issey MiyakeIssey Miyake
 46. James BondJames Bond
 47. JaguarJaguar
 48. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 49. Jimmy ChooJimmy Choo
 50. JoopJoop
 51. KallosKallos
 52. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 53. KenzoKenzo
 54. KeuneKeune
 55. L'OrealL'Oreal
 56. LaliqueLalique
 57. LamisLamis
 58. LancomeLancome
 59. LanvinLanvin
 60. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 61. Max FactorMax Factor
 62. ManceraMancera
 63. MaybellineMaybelline
 64. Mercedes BenzMercedes Benz
 65. MexxMexx
 66. Miu MiuMiu Miu
 67. Mont BlancMont Blanc
 68. MontaleMontale
 69. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 70. NauticaNautica
 71. NauticaNautica
 72. NikosNikos
 73. Nina RicciNina Ricci
 74. One DirectionOne Direction
 75. Paco RabannePaco Rabanne
 76. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 77. PradaPrada
 78. SeventeenSeventeen
 79. Thierry MuglerThierry Mugler
 80. ST DupontST Dupont
 81. Tom FordTom Ford
 82. ValentinoValentino
 83. VersaceVersace
 84. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent
 85. Viktor RolfViktor Rolf