Парфеми

12 Производ(и)

 • PRADA Amber pour Homme EDT

  Prada Amber Pour Homme е првиот машки мирис на Prada, кој е лансиран веднаш по женскиот кој е исто така ориентален, на база на килибар и со кој има доста сличности. Претставен е во 2006 година, креација на парфимерката Daniela (Roche) Andrier. Парфемот воопшто не е агресивен како што би се очекувало од ориенталниот мирис со кожа и амбер, туку напротив- тој е елегантен и маженствено нежен.

  од: ден 4.010,00

  Преглед
 • PRADA Amber pour Homme Intense EDP

  Prada Amber Pour Homme Intense е нова и поинтензивна верзија на машкиот првенец Amber Pour Homme од 2006 година. Рафинираност и маженственост на оригиналниот парфем, како и интензивниот мирис на килибар се интерпретира со нови, исклучително квалитетни состојки, но со цел да се задржи спојот на традицијата и модерните трендови, препознатливи за Prada. Претставен е во 2011 година.

  од: ден 4.260,00

  Преглед
 • PRADA Candy EDP

  Candy е ориентален гурмански парфем за жени, претставен во 2011 година, а креација е на парфимерката Daniela (Roche) Andrier. Композицијата е составена од привлечни, сензуални слатки ноти од мошус на почетокот, благородниот бензоин во срцевината и основата е карамела. Сите заедно му даваат на парфемот автентичен, уникатен потпис. Заводлив мирис, експлозија на шокантно розеви и златни бои, покажувајќи нов аспект на женственоста на Prada.

  од: ден 4.170,00

  Преглед
 • PRADA Candy Kiss EDP

  Candy Kiss е претставен во февруари 2016 година. Мирис за жени кој припаѓа на колекцијата на разиграни гурмански мирисни ноти на Prada. Овој нов мирис има заразна природа во композицијата на ноти со уште повеќе застапен карактеристичниот мирис на мошус. Нијансите од ванила, портокал, нежниот бел памук и присуството на мошусот се задржуваат на кожата како сензуален сладок бакнеж. Инспириран од опсесија и повторување, Prada Candy Kiss е создаден да активира емоции и впечатоци. Парфимерката Daniela (Roche) Andrier е и овојпат креаторка на парфемот.

  од: ден 4.070,00

  Преглед
 • PRADA L'Homme Intense EDP

  Prada L'Homme Intense е ориентален дрвенест мирис за мажи, претставен во 2017 година, креација на Daniela (Roche) Andrier. Новиот мирисни пар Prada La Femme и Prada L'Homme се појавуваат на пазарот во средината на 2016 година, а во јуни 2017 година најавени се нивните збогатени и интензивни композиции во концентрација на Eau de Parfum Intense. Prada L'Homme Intense ветува повеќеслојно искуство и го зголемува мирисот со чии ноти дава ориентален и дрвенест потпис на целата креација.

  од: ден 4.300,00

  Преглед
 • PRADA La Femme EDP

  Дизајнерската куќа Prada ги лансира La Femme и L'Homme во средината на 2016 година. Мирисниот пар "еднакви" претставува маж и жена повторно споени во идентична визија. Таа може да биде тој, тој би можел да биде таа. Таа е апсолутно жена, тој е апсолутно маж. Помеѓу нив не постои очигледна дефиниција на врска. Може да бидат љубовници, пријатели, па дури и странци. Двајцата имаат повеќе идентитети. La Femme е класичен, ориентално цветен женски мирис.

  од: ден 4.250,00

  Преглед
 • PRADA La Femme Intense EDP

  La Femme Intense е ориентално цветен мирис за жени. Mирисниот пар Prada La Femme и Prada L'Homme се појавуваат на пазарот во средината на 2016 година, а во јуни 2017 година најавени се нивните збогатени и интензивни композиции во концентрација на Eau de Parfum Intense. Парфемот е креација на Daniela (Roche) Andrier. Интензитетот на мирисот е постигнат со додавање на цветните ноти на тубероза и ylang-ylang.

  од: ден 3.200,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa Black EDP

  На почетокот на 2018 година, на полиците пристигна 7-та верзија на популарниот мирис на Prada, Luna Rossa. Luna Rossa Black ја следи оригиналната Luna Rossa од 2012 година, како Luna Rossa Carbon од 2017 година. Последниот во низата софистицирани мириси, Luna Rossa Black доаѓа енергично, но остава изразен, блескав впечаток. Карактеристично е што во оваа верзија на Prada Luna Rossa е изоставена нотата на лаванда, која беше клучна карактеристика во многу други изданија на Luna Rossa. Креацијата на мирисот е повторно парфимерката Daniela (Roche) Andrier.

  од: ден 3.180,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa Carbon EDT

  Prada Luna Rossa Carbon е заводлив, машки мирис инспириран од судирот на природата и технологијата. Ботаничките средства дестилирани на пареа, синтетиката, минералите и современите материјали се обединуваат во една карактеристична мешавина, што го прават мирисот посебен. Претставен е во 2017 година, а е креација на Daniela (Roche) Andrier.

  од: ден 2.950,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa EDT

  Prada го претставува Luna Rossa во септември 2012 година, наречен по едрилицата и тимот Црвенa Месечина, или Luna Rossa, кој учествувал во Американскиот Куп. Новиот мирис, со оглед на своето име, црпи инспирација од светот на екстремното едрење, престижот, морската природа и страста за иновации и победа. Композицијата ја креира парфимерката Daniela Andrier од дизајнерската куќа Givaudan. Дизајнот на шишето од парфемот е исто така инспирација од модерните едрилици, а го потпишува Yves Behar.

  од: ден 3.350,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa Sport EDT

  Prada ја надополнува својата колекција на Luna Rossa со новиот машки Luna Rossa Sport кој доаѓа во иста форма како и претходните од истата линија - атрактивна црвена боја на стакло, комбинирана со сребрени металик делови и го претставува спортскиот стил и супериорната техника на едрење. Истакнат, атрактивен, модерен и поинаков од целата линија на дизајнерската куќа. Има ориентален зачински мирис, наменет за мажи. Претставен е во 2015г, а е креација на парфимерката Daniela (Roche) Andrier.

  од: ден 3.740,00

  Преглед

Марка

 1. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 2. AlfaparfAlfaparf
 3. Antonio BanderasAntonio Banderas
 4. ArmafArmaf
 5. Ariana GrandeAriana Grande
 6. ArmaniArmani
 7. AzzaroAzzaro
 8. AuraAura
 9. BeyonceBeyonce
 10. Bottega VenetaBottega Veneta
 11. BurberryBurberry
 12. BvlgariBvlgari
 13. CacharelCacharel
 14. Calvin KleinCalvin Klein
 15. Carolina HerreraCarolina Herrera
 16. Cera di CupraCera di Cupra
 17. CerrutiCerruti
 18. ChloeChloe
 19. ChanelChanel
 20. ChopardChopard
 21. CliniqueClinique
 22. David BeckhamDavid Beckham
 23. DavidoffDavidoff
 24. DiorDior
 25. DKNYDKNY
 26. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 27. DorallDorall
 28. DunhillDunhill
 29. Dsquared2Dsquared2
 30. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 31. Elie SaabElie Saab
 32. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 33. EvelineEveline
 34. GivenchyGivenchy
 35. FerrariFerrari
 36. GucciGucci
 37. GuerlainGuerlain
 38. GuessGuess
 39. Guy LarocheGuy Laroche
 40. HermesHermes
 41. Hugo BossHugo Boss
 42. Issey MiyakeIssey Miyake
 43. JaguarJaguar
 44. James BondJames Bond
 45. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 46. Jimmy ChooJimmy Choo
 47. JoopJoop
 48. KallosKallos
 49. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 50. KenzoKenzo
 51. KeuneKeune
 52. L'OrealL'Oreal
 53. LaliqueLalique
 54. LamisLamis
 55. LancomeLancome
 56. LanvinLanvin
 57. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 58. Max FactorMax Factor
 59. ManceraMancera
 60. MaybellineMaybelline
 61. Mercedes BenzMercedes Benz
 62. MexxMexx
 63. Mont BlancMont Blanc
 64. Miu MiuMiu Miu
 65. MontaleMontale
 66. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 67. NauticaNautica
 68. NauticaNautica
 69. NikosNikos
 70. Nina RicciNina Ricci
 71. One DirectionOne Direction
 72. Paco RabannePaco Rabanne
 73. PradaPrada
 74. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 75. SeventeenSeventeen
 76. Thierry MuglerThierry Mugler
 77. Tom FordTom Ford
 78. ValentinoValentino
 79. VersaceVersace
 80. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent