Парфеми

12 Производ(и)

 • PRADA Amber pour Homme EDT

  Prada Amber Pour Homme е првиот машки мирис на Prada, кој е лансиран веднаш по женскиот кој е исто така ориентален, на база на килибар и со кој има доста сличности. Претставен е во 2006 година, креација на парфимерката Daniela (Roche) Andrier. Парфемот воопшто не е агресивен како што би се очекувало од ориенталниот мирис со кожа и амбер, туку напротив- тој е елегантен и маженствено нежен.

  од: ден 4.010,00

  Преглед
 • PRADA Amber pour Homme Intense EDP

  Prada Amber Pour Homme Intense е нова и поинтензивна верзија на машкиот првенец Amber Pour Homme од 2006 година. Рафинираност и маженственост на оригиналниот парфем, како и интензивниот мирис на килибар се интерпретира со нови, исклучително квалитетни состојки, но со цел да се задржи спојот на традицијата и модерните трендови, препознатливи за Prada. Претставен е во 2011 година.

  од: ден 4.260,00

  Преглед
 • PRADA Candy EDP

  Candy е ориентален гурмански парфем за жени, претставен во 2011 година, а креација е на парфимерката Daniela (Roche) Andrier. Композицијата е составена од привлечни, сензуални слатки ноти од мошус на почетокот, благородниот бензоин во срцевината и основата е карамела. Сите заедно му даваат на парфемот автентичен, уникатен потпис. Заводлив мирис, експлозија на шокантно розеви и златни бои, покажувајќи нов аспект на женственоста на Prada.

  од: ден 4.170,00

  Преглед
 • PRADA Candy Kiss EDP

  Candy Kiss е претставен во февруари 2016 година. Мирис за жени кој припаѓа на колекцијата на разиграни гурмански мирисни ноти на Prada. Овој нов мирис има заразна природа во композицијата на ноти со уште повеќе застапен карактеристичниот мирис на мошус. Нијансите од ванила, портокал, нежниот бел памук и присуството на мошусот се задржуваат на кожата како сензуален сладок бакнеж. Инспириран од опсесија и повторување, Prada Candy Kiss е создаден да активира емоции и впечатоци. Парфимерката Daniela (Roche) Andrier е и овојпат креаторка на парфемот.

  од: ден 4.070,00

  Преглед
 • PRADA L'Homme Intense EDP

  Prada L'Homme Intense е ориентален дрвенест мирис за мажи, претставен во 2017 година, креација на Daniela (Roche) Andrier. Новиот мирисни пар Prada La Femme и Prada L'Homme се појавуваат на пазарот во средината на 2016 година, а во јуни 2017 година најавени се нивните збогатени и интензивни композиции во концентрација на Eau de Parfum Intense. Prada L'Homme Intense ветува повеќеслојно искуство и го зголемува мирисот со чии ноти дава ориентален и дрвенест потпис на целата креација.

  од: ден 4.300,00

  Преглед
 • PRADA La Femme EDP

  Дизајнерската куќа Prada ги лансира La Femme и L'Homme во средината на 2016 година. Мирисниот пар "еднакви" претставува маж и жена повторно споени во идентична визија. Таа може да биде тој, тој би можел да биде таа. Таа е апсолутно жена, тој е апсолутно маж. Помеѓу нив не постои очигледна дефиниција на врска. Може да бидат љубовници, пријатели, па дури и странци. Двајцата имаат повеќе идентитети. La Femme е класичен, ориентално цветен женски мирис.

  од: ден 4.250,00

  Преглед
 • PRADA La Femme Intense EDP

  La Femme Intense е ориентално цветен мирис за жени. Mирисниот пар Prada La Femme и Prada L'Homme се појавуваат на пазарот во средината на 2016 година, а во јуни 2017 година најавени се нивните збогатени и интензивни композиции во концентрација на Eau de Parfum Intense. Парфемот е креација на Daniela (Roche) Andrier. Интензитетот на мирисот е постигнат со додавање на цветните ноти на тубероза и ylang-ylang.

  од: ден 3.200,00

  Преглед
 • PRADA La Femme L'Eau EDT

  La Femme Prada L'Eau е килибарно-цветен парфем за жени. Најавен како неконвенционален мирис кој влегува во нова територија на свежина и ја претставува сензуалноста на мирисот на нов начин. Туберозата како главна состојка на оваа линија, е прозрачна и свежа, збогатена со свежи цитруси.

  од: ден 3.750,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa Black EDP

  На почетокот на 2018 година, на полиците пристигна 7-та верзија на популарниот мирис на Prada, Luna Rossa. Luna Rossa Black ја следи оригиналната Luna Rossa од 2012 година, како Luna Rossa Carbon од 2017 година. Последниот во низата софистицирани мириси, Luna Rossa Black доаѓа енергично, но остава изразен, блескав впечаток. Карактеристично е што во оваа верзија на Prada Luna Rossa е изоставена нотата на лаванда, која беше клучна карактеристика во многу други изданија на Luna Rossa. Креацијата на мирисот е повторно парфимерката Daniela (Roche) Andrier.

  од: ден 3.180,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa Carbon EDT

  Prada Luna Rossa Carbon е заводлив, машки мирис инспириран од судирот на природата и технологијата. Ботаничките средства дестилирани на пареа, синтетиката, минералите и современите материјали се обединуваат во една карактеристична мешавина, што го прават мирисот посебен. Претставен е во 2017 година, а е креација на Daniela (Roche) Andrier.

  од: ден 2.950,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa EDT

  Prada го претставува Luna Rossa во септември 2012 година, наречен по едрилицата и тимот Црвенa Месечина, или Luna Rossa, кој учествувал во Американскиот Куп. Новиот мирис, со оглед на своето име, црпи инспирација од светот на екстремното едрење, престижот, морската природа и страста за иновации и победа. Композицијата ја креира парфимерката Daniela Andrier од дизајнерската куќа Givaudan. Дизајнот на шишето од парфемот е исто така инспирација од модерните едрилици, а го потпишува Yves Behar.

  од: ден 3.350,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa Sport EDT

  Prada ја надополнува својата колекција на Luna Rossa со новиот машки Luna Rossa Sport кој доаѓа во иста форма како и претходните од истата линија - атрактивна црвена боја на стакло, комбинирана со сребрени металик делови и го претставува спортскиот стил и супериорната техника на едрење. Истакнат, атрактивен, модерен и поинаков од целата линија на дизајнерската куќа. Има ориентален зачински мирис, наменет за мажи. Претставен е во 2015г, а е креација на парфимерката Daniela (Roche) Andrier.

  од: ден 3.740,00

  Преглед

Марка

 1. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 2. Antonio BanderasAntonio Banderas
 3. AlfaparfAlfaparf
 4. ArmafArmaf
 5. ArmaniArmani
 6. Ariana GrandeAriana Grande
 7. AuraAura
 8. AzzaroAzzaro
 9. Bottega VenetaBottega Veneta
 10. BeyonceBeyonce
 11. BoucheronBoucheron
 12. BurberryBurberry
 13. BvlgariBvlgari
 14. CacharelCacharel
 15. Calvin KleinCalvin Klein
 16. Carolina HerreraCarolina Herrera
 17. Cera di CupraCera di Cupra
 18. CerrutiCerruti
 19. ChanelChanel
 20. ChloeChloe
 21. ChopardChopard
 22. CoachCoach
 23. CliniqueClinique
 24. David BeckhamDavid Beckham
 25. DieselDiesel
 26. DavidoffDavidoff
 27. DiorDior
 28. DKNYDKNY
 29. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 30. DorallDorall
 31. Dsquared2Dsquared2
 32. DunhillDunhill
 33. Elie SaabElie Saab
 34. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 35. EvelineEveline
 36. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 37. FerrariFerrari
 38. GivenchyGivenchy
 39. GucciGucci
 40. GuerlainGuerlain
 41. GuessGuess
 42. Guy LarocheGuy Laroche
 43. HermesHermes
 44. Hugo BossHugo Boss
 45. Issey MiyakeIssey Miyake
 46. JaguarJaguar
 47. James BondJames Bond
 48. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 49. Jimmy ChooJimmy Choo
 50. JoopJoop
 51. KallosKallos
 52. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 53. KenzoKenzo
 54. KeuneKeune
 55. LaliqueLalique
 56. L'OrealL'Oreal
 57. LamisLamis
 58. LancomeLancome
 59. LanvinLanvin
 60. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 61. Max FactorMax Factor
 62. ManceraMancera
 63. MaybellineMaybelline
 64. Mercedes BenzMercedes Benz
 65. MexxMexx
 66. Miu MiuMiu Miu
 67. MontaleMontale
 68. Mont BlancMont Blanc
 69. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 70. NauticaNautica
 71. NauticaNautica
 72. NikosNikos
 73. Nina RicciNina Ricci
 74. One DirectionOne Direction
 75. Paco RabannePaco Rabanne
 76. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 77. PradaPrada
 78. SeventeenSeventeen
 79. Thierry MuglerThierry Mugler
 80. ST DupontST Dupont
 81. Tom FordTom Ford
 82. ValentinoValentino
 83. VersaceVersace
 84. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent
 85. Viktor RolfViktor Rolf