Парфеми

17 Производ(и)

 • VERSACE Bright Crystal EDT

  Розевата боја на боцата најавува понежен и посветол мирис во однос на класичниот Crystal Noir. Преовладуваат цветни и дрвенести ноти. Креиран е од Alberto Morillas во 2006 година.

  од: ден 3.150,00

  Преглед
 • VERSACE Bright Crystal Giftset EDT 50 ml + Body Lotion 50 ml + Shower Gel 50 ml

  Розевата боја на боцата најавува понежен и посветол мирис во однос на класичниот Crystal Noir. Преовладуваат цветни и дрвенести ноти. Креиран е од Alberto Morillas во 2006 година.

  ден 3.300,00
  Преглед
 • VERSACE Crystal Noir EDP

  Според Donatela Versace, Crystal Noir, е ретка есенција, сензибилна и деликатна. Во центарот на композицијата е таинствената гарденија, свежа, сензуална, блескава и кремаста, која е репродуцирана со помош на 'Headspace' технологијата. Подлогата од килибар и мошус го прави мирисот темен, мистериозен и впечатлив. Креатор на мирисот е Antoine Lie, а парфемот е лансиран во 2004.

  од: ден 3.680,00

  Преглед
 • VERSACE Crystal Noir EDT

  Според Donatela Versace, Crystal Noir, е ретка есенција, сензибилна и деликатна. Во центарот на композицијата е таинствената гарденија, свежа, сензуална, блескава и кремаста, која е репродуцирана со помош на 'Headspace' технологијата. Подлогата од килибар и мошус го прави мирисот темен, мистериозен и впечатлив. Креатор на мирисот е Antoine Lie, а парфемот е лансиран во 2004.

  од: ден 2.400,00

  Преглед
 • VERSACE Crystal Noir Giftset EDT 90 ml + Pouch + EDT 10 ml

  Според Donatela Versace, Crystal Noir, е ретка есенција, сензибилна и деликатна. Во центарот на композицијата е таинствената гарденија, свежа, сензуална, блескава и кремаста, која е репродуцирана со помош на 'Headspace' технологијата. Подлогата од килибар и мошус го прави мирисот темен, мистериозен и впечатлив. Креатор на мирисот е Antoine Lie, а парфемот е лансиран во 2004.

  ден 3.900,00
  Преглед
 • VERSACE Eros Deostick 75 ml

  Eros е инспириран и длабоко поврзан со грчката митологија. Цел на ова издание е да се откријат и скротат страстите и да се нагласат желбите. Наречен е по грчкиот бог на љубовта и син на божицата Афродита - Ерос. Содржи мирис на нане комбинирано со зелено јаболко и италијански лимон. Во основата се дрвенестите ноти и ванила. Парфемот е креиран од Aurelien Guichard.

  ден 1.500,00
  Преглед
 • VERSACE Eros EDT

  Eros е инспириран и длабоко поврзан со грчката митологија. Цел на ова издание е да се откријат и скротат страстите и да се нагласат желбите. Наречен е по грчкиот бог на љубовта и син на божицата Афродита - Ерос. Содржи мирис на нане комбинирано со зелено јаболко и италијански лимон. Во основата се дрвенестите ноти и ванила. Парфемот е креиран од Aurelien Guichard.

  од: ден 3.200,00

  Преглед
 • VERSACE Eros Giftset EDT 100 ml + Shower Gel 100 ml + подарок

  Eros е инспириран и длабоко поврзан со грчката митологија. Цел на ова издание е да се откријат и скротат страстите и да се нагласат желбите. Наречен е по грчкиот бог на љубовта и син на божицата Афродита - Ерос. Содржи мирис на нане комбинирано со зелено јаболко и италијански лимон. Во основата се дрвенестите ноти и ванила. Парфемот е креиран од Aurelien Guichard.

  ден 3.800,00
  Преглед
 • VERSACE Eros Pour Femme EDP

  По популарното машко издание од 2012 година, Versace го лансира Versace Eros Pour Femme во 2014 година. Женски мирис во гламурозна боца во златна боја, креиран од Alberto Morillas, Olivier Cresp и Nathalie Lorson. Композицијата се отвора со ноти на сицилијански лимон, калабриски бергамот и акорди на калинка, во срцето доаѓаат лимонови цветови, јасмин и божур. Во основата се мошус и различни дрвенести ноти.

  од: ден 2.900,00

  Преглед
 • VERSACE Eros pour Femme Giftset EDP 50 ml + Body Lotion 50 ml + Shower Gel 50 ml

  По популарното машко издание од 2012 година, Versace го лансира Versace Eros Pour Femme во 2014 година. Женски мирис во гламурозна боца во златна боја, креиран од Alberto Morillas, Olivier Cresp и Nathalie Lorson. Композицијата се отвора со ноти на сицилијански лимон, калабриски бергамот и акорди на калинка, во срцето доаѓаат лимонови цветови, јасмин и божур. Во основата се мошус и различни дрвенести ноти.

  ден 3.770,00
  Преглед
 • VERSACE Versace Man Eau Fraiche EDT

  Новата верзија на на мирисот Versace Man е посвежа и водена. Доколки првиот Versace Man имаше латиноамерикански дух благодарение на тутунот во ориентално опкружување, овој мирис е медитерански, морски со дрвенести ноти. Во горните ноти има лимон, бергамот и роза. Во срцето се кедар, тарагон, жалфија и бибер. Основата ја прават килибар, мошус, шафран и дрвенести ноти. Креиран е во 2006 година од Olivier Cresp.

  од: ден 2.760,00

  Преглед
 • VERSACE Versace pour Homme EDT

  Овој парфем е идеален еквивалент на женскиот парфем на Versace претставен во 2007 година. Претставува силен, сензуален и одлучен маж. Карактеристични ноти се бергамот, неролино масло, горчлив портокал и дијамантски цитрон - големо овошје пронајдено на кугот на Италија. Средните ноти ги сочинуваат гераниум, жалфија, син зумбул и кедар, а основата разни дрвенести ноти, килибар и мошус. Креиран е во 2008 година од Alberto Morillas.

  од: ден 2.940,00

  Преглед
 • VERSACE Versense EDT

  Модерен мирис, комбиниран од медитерански елементи, совршено ја претставува Versace жената, со својот автентичен израз и фузија на свежина и енергија. Versace Versense е композиција создадена за неодоливо искуство на сите сетила. Цитрусни високи ноти, со цветно срце и дрвенеста основа со мошус. Versace Versense е претставен во 2009 година.

  од: ден 3.360,00

  Преглед
 • VERSACE Yellow Diamond EDT

  Yellow Diamond е чист, транспарентен и жив цветен мирис, блескав и интензивен како жолтата боја, а луксузен и женствен како дијамант. Неговата композиција се отвора со свеж цитрон, бергамот, неролино масло и крушка. Во срцето се појавуваат цвет од портокал, фрезија, мимоза и лилјан. Базата ја сочинуваат килибар, драгоцен мошус и дрвенести ноти. Претставен е во 2011 година.

  од: ден 2.300,00

  Преглед

Марка

 1. AlfaparfAlfaparf
 2. ArmaniArmani
 3. AuraAura
 4. AzzaroAzzaro
 5. Bottega VenetaBottega Veneta
 6. BurberryBurberry
 7. BvlgariBvlgari
 8. CacharelCacharel
 9. Calvin KleinCalvin Klein
 10. Carolina HerreraCarolina Herrera
 11. Cera di CupraCera di Cupra
 12. CerrutiCerruti
 13. ChanelChanel
 14. ChopardChopard
 15. CliniqueClinique
 16. David BeckhamDavid Beckham
 17. DavidoffDavidoff
 18. DiorDior
 19. DKNYDKNY
 20. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 21. DorallDorall
 22. Dsquared2Dsquared2
 23. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 24. EvelineEveline
 25. GivenchyGivenchy
 26. GucciGucci
 27. GuerlainGuerlain
 28. GuessGuess
 29. Guy LarocheGuy Laroche
 30. HermesHermes
 31. Hugo BossHugo Boss
 32. Issey MiyakeIssey Miyake
 33. James BondJames Bond
 34. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 35. Jimmy ChooJimmy Choo
 36. JoopJoop
 37. KallosKallos
 38. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 39. KenzoKenzo
 40. KeuneKeune
 41. L'OrealL'Oreal
 42. LamisLamis
 43. LancomeLancome
 44. LanvinLanvin
 45. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 46. Max FactorMax Factor
 47. MaybellineMaybelline
 48. Mercedes BenzMercedes Benz
 49. MexxMexx
 50. Mont BlancMont Blanc
 51. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 52. NauticaNautica
 53. NauticaNautica
 54. NikosNikos
 55. Nina RicciNina Ricci
 56. One DirectionOne Direction
 57. Paco RabannePaco Rabanne
 58. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 59. SeventeenSeventeen
 60. Thierry MuglerThierry Mugler
 61. Tom FordTom Ford
 62. ValentinoValentino
 63. VersaceVersace
 64. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent