Топ 15

15 Производ(и)

Најпродавани машки парфеми
 • BVLGARI Aqva pour Homme EDT

  Aqva Pour Homme е енергичен, воден машки мирис со освежителни морски ноти. Почнува со свежи ноти на петитгреин, есенцијални масла од листови и гранки од портокал. Во срцето на мирисот се наоѓа морска трева Posidonia oceanica. Основата е истакнато маженствена, благодарение на минералниот килибар и дрвените ноти. Креатор на мирисот е Jacques Cavallier. Направен е во 2005 година.

  од: ден 2.990,00

  Преглед
 • CALVIN KLEIN CK One EDT

  Цитрусен и ароматски мирис за мажи и жени, претставен во 1994 година, креиран од Alberto Morillas и Harry Fremont. Горните ноти се ананас, зелени ноти, мандарина, папаја, бергамот, кардамон и лимон. Во средината се цветните ноти, во основа дрвенестите ноти. Производот е фабрички спакуван без целофан.

  од: ден 1.400,00

  Преглед
 • CALVIN KLEIN In2U Men EDT

  Calvin Klein го претставува новиот пар парфеми CK IN2U кој е наменет за младата популација родена во ерата на информациите и високата технологија. Со овој нов мирисен пар, CK IN2U for Him и CK IN2U for Her се обидува преку мирисот да ја изрази слободата за која најзаслужна е моќта на новата технологија. Креатори на CK IN2U for Him се Carlos Benaim, Bruno Jovanovic, Loc Dong и Jean Marc Chaillan.

  од: ден 2.210,00

  Преглед
 • CAROLINA HERRERA 212 VIP Men EDT

  По женскиот 212 VIP во 2010 година, Carolina Herrera го лансира и машкото издание. Воден од истиот стил со слоганите "Дали си на листа?" и "Ова е приватна забава!". 212 VIP го претставува животниот стил на "висока нога". Инспирација била њујоршката младина, модерни и креативни луѓе секогаш спремни за забава. Претставен во 2011 година, креиран од Emilie (Bevierre) Coppermann и Lucas Sieuzac.

  од: ден 2.950,00

  Преглед
 • DAVIDOFF Cool Water EDT

  Cool Water е ароматичен, воденест мирис за мажи. Освежувачки остар мирис, едноставен и доста мажествен, претставен во 1988 година, креација на парфимерот Pierre Bourdon.

  од: ден 2.420,00

  Преглед
 • DAVIDOFF Zino EDT

  Zino Davidoff е претставен во 1986 година. Класичен, импресивен, безвременски, ориентално-дрвенест мирис, кој е безкомпромисно маженствен. Совршена опција за вечерно излегување. Парфемот е креација на Michel Almairac.

  од: ден 2.290,00

  Преглед
 • DIOR Sauvage EDT

  Dior го претставува новиот машки мирис Sauvage, чие име влече потекло од мирисот Eau Sauvage од 1966 година, иако не припаѓа на истата таа колекција. Dior Sauvage е инспирација од дивината, отворените простори, синото небо што ги покрива карпестите пределски пејсажи и топлината под пустинското сонце. Парфимерот на Dior, Francois Demachy го потпишува и ова издание. Мирисот е најавен како радикално свеж, сиров и племенит во исто време. Во композицијата преовладуваат внимателно одбрани природни состојки. Лансиран е во септември 2015 година, а го рекламира актерот Johnny Depp.

  од: ден 4.550,00

  Преглед
 • JOOP! Joop Homme EDT

  Сензуален и ориентален мирис кој почнува со свежи цитрусни акорди на мандарина, лимон, бергамот и цвет од портокал. Цветното срце го сочинуваат јасминот, момината солза, хелиотропот и циметот. Егзотичната основа вклучува слатки и дрвенести ноти. Парфемот е креиран од Michel Almairac во 1989 година. Производот е фабрички спакуван без целофан.

  од: ден 1.680,00

  Преглед
 • LAURA BIAGIOTTI Roma Uomo EDT

  Roma Uomo е заводлив мирис на елегантен римјанин, во себе го содржи латинскиот шарм и уметноста на заведувањето кои се карактеристични за вечниот град.

  од: ден 2.490,00

  Преглед
 • PRADA Luna Rossa Carbon EDT

  Prada Luna Rossa Carbon е заводлив, машки мирис инспириран од судирот на природата и технологијата. Ботаничките средства дестилирани на пареа, синтетиката, минералите и современите материјали се обединуваат во една карактеристична мешавина, што го прават мирисот посебен. Претставен е во 2017 година, а е креација на Daniela (Roche) Andrier.

  од: ден 2.950,00

  Преглед
 • VERSACE Eros EDT

  Eros е инспириран и длабоко поврзан со грчката митологија. Цел на ова издание е да се откријат и скротат страстите и да се нагласат желбите. Наречен е по грчкиот бог на љубовта и син на божицата Афродита - Ерос. Содржи мирис на нане комбинирано со зелено јаболко и италијански лимон. Во основата се дрвенестите ноти и ванила. Парфемот е креиран од Aurelien Guichard.

  од: ден 3.160,00

  Преглед
 • VERSACE The Dreamer EDT

  Мирис за романтичари, со сладок почеток, ароматична основа и топли дрвенести ноти. Креиран во 1996 година од Jean-Pierre Béthouart.

  од: ден 2.500,00

  Преглед