Стикови

5 Производ(и)

Машки стикови
 • ARMANI Acqua di Gio Man Deostick 75 g

  Деостик без алкохол. Инспириран од убавините на Пантелерија каде што го поминал својот одмор, Армани ги создал женската и машка арома Acqua di Gio. Машкиот мирис е мирис на слобода, полн со ветар и вода, во перфектна комбинација со солените ноти на морската вода и нијанса сончева топлина која ја грее кожата. Креиран е од Alberto Morillas во 1996 година.

  ден 1.650,00
  Преглед
 • BVLGARI Man Deostick 75 ml

  Деостик без алкохол.

  ден 2.080,00
  Преглед
 • CAROLINA HERRERA 212 VIP Men Deostick 75 ml

  По женскиот 212 VIP во 2010 година, Carolina Herrera го лансира и машкото издание. Воден од истиот стил со слоганите "Дали си на листа?" и "Ова е приватна забава!". 212 VIP го претставува животниот стил на "висока нога". Инспирација била њујоршката младина, модерни и креативни луѓе секогаш спремни за забава. Претставен во 2011 година, креиран од Emilie (Bevierre) Coppermann и Lucas Sieuzac.

  ден 1.400,00
  Преглед
 • HUGO BOSS Boss Bottled Deostick 75 ml

  Стилот на Hugo Boss е во шишето со маженствена арома на Boss Bottled. Мирисот е свеж и остар, со топла дрвенеста подлога. Во врвот се свежи овошни ноти на цитруси и јаболко, одлично избалансирани со цветните ноти во срцето и дрвенестите ноти во основата. Boss Bottled е претставен во 1998 година, креиран од Annick Menardo.

  ден 1.450,00
  Преглед
 • VERSACE Eros Deostick 75 ml

  Eros е инспириран и длабоко поврзан со грчката митологија. Цел на ова издание е да се откријат и скротат страстите и да се нагласат желбите. Наречен е по грчкиот бог на љубовта и син на божицата Афродита - Ерос. Содржи мирис на нане комбинирано со зелено јаболко и италијански лимон. Во основата се дрвенестите ноти и ванила. Парфемот е креиран од Aurelien Guichard.

  ден 1.500,00
  Преглед