Женски парфеми

Производи 1 до 30 од вкупно 311

 • ABERCROMBIE FITCH Authentic Woman EDP

  Authentic Woman на Abercrombie & Fitch е цветен, дрвенест, мошусен мирис за жени, претставен во 2019 година и е креација на парфимерот Clement Gavarry. Мирис што доловува свежа возбуда. Овој мирис од цитрусно, цветно дрво го повторува чувството на слобода. Горните ноти на мандарина, круша и црвена рибизла го отвораат местото за нектарина, фрезија и магнолија, додека основните дрвенести и мошусни ноти постојано остануваат.

  од: ден 3.150,00

  Преглед
 • ABERCROMBIE FITCH First Instinct Woman EDP

  First Instinct for Her на Abercrombie & Fitch е амбер, цветен мирис за жени, претставен во 2017 година. Композицијата е предводена од сочни и слатки ноти на орхидеја, придружени со топлината на тутун и килибар. Светлосен ефект доаѓа од грејпфрут и цветот од портокал во комбинација со цитрусно-цветна магнолија.

  од: ден 2.950,00

  Преглед
 • ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria EDT

  Chinotto di Liguria е освежувачки мирис за мажи и жени кој се карактеризира со живописни врвни ноти на мандарина, рефлектирајќи уникатен универзум на контрасти. Во своето срце, рузмаринот и кардамонот оставаат ароматичен печат, додека основата на оваа тоалетна вода е заокружена со јасмин и мошус.

  од: ден 4.260,00

  Преглед
 • ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Fico di Amalfi EDT

  Амалфи брегот: тоа е едно од местата на Земјата што го одзема здивот. Овој цветен, дрвенест и цитрусен мирис потсетува на крајбрежјето на Медитеранот со неверојатен, енергетски ефект. Мирисот се отвара со уникатна комбинација на ноти, вклучувајќи бергамот, лимон, грејпфрут и цитрон. Нектар од смоква, розов бибер и ливчиња од јасмин се комбинираат во срцето и следат основните ноти на дрво од смоква, кедар и бензоин.

  од: ден 4.830,00

  Преглед
 • ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Mandorlo di Sicilia EDT

  Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia беше претставен во 1999 година како ориентално-цветен унисекс мирис. Сицилија е раскрсница на уметноста и културата, а бадемот е дел од локалните традиции и вкусови. Познат во Италија како Mandorlo di Sicilia, пријатниот шмек на сицилискиот бадем ја начнува палетата на мириси.

  од: ден 4.220,00

  Преглед
 • ACQUA DI PARMA Colonia EDC

  Acqua di Parma започнала како мала фабрика во Парма. Првиот парфем е создаден во 1916 година, во Колонија, и на почетокот бил користен за парфимирани машки шамивчиња. Колонија се претворил во вистински симбол на Италијанскиот шик помеѓу Американските и Европските ѕвезди во пред воените (1930 тите) и пост воените (1950тите) години. Cary Grant и David Niven, Ava Gadner и Eva Turner, на кои подоцна им се придружува и Audrey Hepburn, биле помеѓу најстрасните обожаватели на Колонија. Од мала Фабрика, Acqua di Parma прераснала во проминентна куќа со широк опсег на дистрибуција. Acqua Di Parma Colonia е претставен како сицилијански цитрусен мирис.

  од: ден 4.850,00

  Преглед
 • ACQUA DI PARMA Colonia Pura EDC

  Colonia Rura е нов мирис, со цветни и дрвенести мошус ноти, наменет и за мажи и за жени. Претставен е во 2017 година, а позади него стои парфимерот Francois Demachy. Традиционално за мирисите на Acqua di Parma се почетните свежи ноти на портокал.

  од: ден 4.980,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Ari EDP

  Поп-пеачката Ariana Grande го претстави својот прв парфем во септември 2015 година, наречен Ari by Ariana Grande. Мирисот е најавен како раскошен и сексипилен, со уникатниот карактер и стил на Ariana. Пораката која ја праќа до своите обожаватели преку лансирањето на овој парфем е да ги прифатат своите недостатоци и да ги прослават своите разлики, да бидат свои и да се сакаат како такви. Единствени!

  од: ден 3.480,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Cloud EDP

  Cloud е цветно-овошен гурмански мирис за жени, претставен во 2018 година. Парфемот е нова креација на радост, инспирирана од оптимизам и надеж. Возбудлив и занесен мирис со уметнички израз на позитивна енергија и среќа. Clement Gavarry е парфимерот кој стои позади ова издание.

  од: ден 3.850,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Moonlight EDP

  Американската поп ѕвезда Ariana Grande го претставува својот парфем Moonlight, во соработка со компанијата Luxe Brands, кој припаѓа во истата колекција како и нејзините претходни изданија. Moonlight е цветно овошен мирис за жени, претставен во 2017 година.

  од: ден 3.940,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Sweet Like Candy EDP

  Sweet Like Candy на Ariana Grande е цветно-овошен гурмански мирис за жени. Овој мирис е трет по ред на поп ѕвездата, после успешните лансирања на Ari од 2015 година и унисекс мирисот наречен по нејзиниот брат Frankie од 2016 година и се појавува истата 2016 година. Инспириран од заводливо слатката, забавна и секси личност на Ариана, мирис совршен за флерт и искушенија.

  од: ден 3.940,00

  Преглед
 • ARIANA GRANDE Thank U Next EDP

  Thank U, Next на Ariana Grande е цветно-овошен гурмански мирис за жени, претставен во 2019 година, креација на парфимерот Jerome Epinette. Парфем кој е одраз и инспирација за водење живот по свои правила, без да се плашиш да им пркосиш на предизвиците и да умееш да се спротивставиш и кажеш Благодарам, следниот!

  од: ден 4.430,00

  Преглед
 • ARMAF Club De Nuit Milestone EDP

  Club De Nuit Milestone е дрвенест, цветен, мошусен мирис за жени. Лансиран од дизајнерската куќа на Armaf, овој долготраен мирис има мешавина од бергамот, грејпфрут, праска, портокал, здравец, јасмин, личи, роза, мошус, пачули, ванила и ветивер.

  од: ден 2.980,00

  Преглед
 • ARMAF Club de Nuit Woman EDP

  Club De Nuit од Armaf е женска парфимирана вода, со посебен, опулентен и деликатен мирис со пенлива свежина на цитруси, комбинирана со цветни овошни ноти на роза, јасмин и личи, додека основата е составена од ветивер, пачули и мошус.

  од: ден 2.630,00

  Преглед
 • ARMANI Acqua di Gioia EDP

  Acqua di Gioia е мирис презентиран уште од март 2010 година. Заводливите ароми на морето се ставени во прв план, кои се всушност и инспирација за креаторите. Составот на парфемот се споредува со жена која е со силен, достоинствен и слободен дух, но, истовремено и во совршена хармонија со природата. Инспириран од неколку летни одмори поминати на островите Пантелерија и Антигва, каде Армани има свои вили, мирисот го водеше до идејата за бегство во природа, небесно место за вистински одмор каде ја враќа енергијата неопходна на телото и душата, и каде создаваме природна рамнотежа. Парфемот е создаден од страна на тројца парфемери Лок Донг, Ана Флипо и Доминик Ропион.

  од: ден 3.500,00

  Преглед
 • ARMANI Because It's You EDP

  Армани во 2017 година го најави новиот пар парфеми, машка и женска верзија, кој е всушност новиот столб на линијата од Емпорио Армани. Истата таа линија на парфеми ја претставува "Модерната љубовна приказна на денешницата". Женската верзија Because It's You и машката Stronger with You се достапни на пазарот од јуни 2017 година. Anne Flipo стои позади оваа приказна.

  од: ден 4.350,00

  Преглед
 • ARMANI Diamonds EDP

  Парфемот е креиран од Thierry Wasser во 2007 година, а мирисот се класифицира како гурмански-цветен. Горните ноти се личи и малина, во средината се фрезија и момина солза, а во основата ветивер, дрво кедар, пачули и ванила. ПР тимот на Emporio Armani изјави: Ја користиме розата, но на многу гурмански начин, како цвет кој може да се изеде.

  од: ден 4.470,00

  Преглед
 • ARMANI Emporio She EDP

  Emporio She е ориентален парфем за жени, доста модерен со нагласени цветни ноти. Се појавува како славеничко и лимитирано издание на 10 годишнината од постоењето на Emporio парфемите. На пазарот се појавува во мај 2008 година.

  од: ден 2.170,00

  Преглед
 • ARMANI In Love With You EDP

  Emporio Armani In Love With You е нова верзија на Because It's You. Замислен е како мирис на љубовта, возбуда и адреналин. Создаден е од деликатни овошни и цветни тонови. Композицијата се отвора со зрели бобинки, во срцето се развива со роза и горчлив пелин.

  од: ден 4.060,00

  Преглед
 • ARMANI In Love With You Freeze EDP

  In Love With You Freeze на Giorgio Armani е свеж, цветен мирис за жени претставен во 2020 година. Мирис кој го прославува животот и остава порака да живееме во сегашноста и да го зграпчиме секој среќен момент за да трае среќата подолго. In Love With You Freeze е парфем кој гали со свежа цреша, нежен божур, примамлив и топол пачули, сензуален и елегантен бел мошус.

  од: ден 3.990,00

  Преглед
 • ARMANI My Way EDP

  My Way на Giorgio Armani е цветен мирис за жени, претставен во 2020 година. Елегантен парфем наменет за жени кои се подготвени да ги прошират своите хоризонти и да остваруваат значајни средби. Направен е од внимателно избрани состојки - бергамот и египетски цвет од портокал се вклопуваат во светол, цветен букет од тубероза и индиски јасмин, сензуална ванила и бели мошуси кои ја потпишуваат композицијата. Оваа креација ја потпишуваат парфимерите Carlos Benaim и Bruno Jovanovic .

  од: ден 5.360,00

  Преглед
 • ARMANI Si EDP

  Si е креиран од Christine Nagel во 2013 година. Заштитно лице на парфемот е австалиската актерка Cate Blanchett. Во горните ноти се наоѓаат лист од црна рибизла, во средината бела фрезија и мајска роза, а во основа ванила, пачули и дрвенести ноти.

  од: ден 4.690,00

  Преглед
 • ARMANI Si Passione EDP

  Si е креиран од Christine Nagel во 2013 година. Заштитно лице на парфемот е австалиската актерка Cate Blanchett. Во горните ноти се наоѓаат лист од црна рибизла, во средината бела фрезија и мајска роза, а во основа ванила, пачули и дрвенести ноти.

  од: ден 4.360,00

  Преглед
Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5