Топ 10

10 Производ(и)

Најпродавани женски парфеми
 • BVLGARI Omnia Crystalline EDT

  Omnia Crystalline е инспириран од совршеноста на кристалот. Нежна како допир од цветни латици. Во високите ноти е прозрачниот бамбус и егзотичното азиско овошје наши, кое поседува оригинален свеж мирис со ноти на јаболко и крушка. Во средината е расцветан нежен и женствен лотус. Во основата има елегантни дрвени ноти. Креатор на парфемот е Alberto Morillas во 2005 година.

  од: ден 2.930,00

  Преглед
 • CALVIN KLEIN Euphoria EDP

  Euphoria е егзотичен цветно-овошен мирис, лансиран во 2005 година. Мирисот е привлечен и сочен како овошје, таинствен и привлечен како егзотично цвеќе. Креиран е од Dominique Ropion, Carlos Benaim и Loc Dong.

  од: ден 2.950,00

  Преглед
 • CALVIN KLEIN In2U EDT

  Наменет за младата популација, родена во времето на информациите и високата технологија. Женскиот IN2U почнува со цитрусни ноти на црвен грејпфрут, бергамот и листови од црна рибила. Во срцето има сочен кактус и интересна нота на орхидеја. Во основата има килибар, ванила и дрвенести ноти. Креиран е од Bruno Jovanović, Jean-Marc Chaillan, Loc Dong и Carlos Benaim, а лансиран во 2007 година.

  од: ден 2.270,00

  Преглед
 • CERRUTI 1881 EDT

  Класичен мирис за оваа дизајнерска куќа, лансиран во 1995 година. Nino Cerruti, познат како најмлад од "големите класичари", го отвора својот прв бутик во Париз на улицата Royale 1967. Креиран е од Claire Cain, а дизајнер на шишето е Serge Mansau.

  од: ден 2.530,00

  Преглед
 • DOLCE GABBANA Light Blue EDT

  D&G Light Blue е лежерен, цветно-овошен мирис на сицилијанското лето. Сочни и влажни ноти на лимета и чемпрес, создаваат асоцијација за јужните шуми и морскиот брег. Популарен летен мирис, претставен во 2001 година, дизајниран од Olivier Cresp.

  од: ден 3.070,00

  Преглед
 • GUESS Seductive EDT

  Guess го лансира Seductive во 2010 година. Мирисот го креира Veronique Nyberg од ноти на бергамот, црна рибизла, крушка, јасмин, цвет од портокал, корен од ирис, ванила и кашмир.

  од: ден 2.150,00

  Преглед
 • JIMMY CHOO for Women EDP

  Дизајнерската куќа Jimmy Choo го претставува својот прв истоимен парфем Jimmy Choo Eau de Parfum во 2011 година. Eau de Toilette верзијата се појавува една година подоцна како мирис кој представува "аура на женственоста", наменет за силни жени полни со самодоверба, забавни и разиграни.

  од: ден 3.100,00

  Преглед
 • LANCOME La Vie Est Belle EDP

  Lancome го лансира La Vie Est Belle во есента 2012 година. Концептот на овој мирис претставува три идеи за природна и едноставна убавина, слобода и избор на сопствената визија за среќа. Мирисот претставува поглед на животот, инспириран од среќа и уживање во мали нешта. Парфемот е креиран од Olivier Polge, Dominique Ropion и Anne Flipo. Заштитно лице на кампањата е актерката Julia Roberts.

  од: ден 3.950,00

  Преглед
 • LANVIN Eclat D`Arpege EDP

  Eclat d’Arpège е лежерен цветно-овошен мирис со деликатна композиција и акорди од јоргован и лист од зелен лимон. Парфемот е креиран од Karine Dubreuil во 2002 година.

  од: ден 1.550,00

  Преглед
 • VERSACE Crystal Noir EDP

  Според Donatela Versace, Crystal Noir, е ретка есенција, сензибилна и деликатна. Во центарот на композицијата е таинствената гарденија, свежа, сензуална, блескава и кремаста, која е репродуцирана со помош на 'Headspace' технологијата. Подлогата од килибар и мошус го прави мирисот темен, мистериозен и впечатлив. Креатор на мирисот е Antoine Lie, а парфемот е лансиран во 2004.

  од: ден 3.660,00

  Преглед