PRADA Amber pour Homme Intense EDP

Availability: На залиха

PRADA Amber pour Homme Intense EDP PRADA Amber pour Homme Intense EDP 100 ml
ден 4.830,00

Prada Amber Pour Homme Intense е нова и поинтензивна верзија на машкиот првенец Amber Pour Homme од 2006 година. Рафинираност и маженственост на оригиналниот парфем, како и интензивниот мирис на килибар се интерпретира со нови, исклучително квалитетни состојки, но со цел да се задржи спојот на традицијата и модерните трендови, препознатливи за Prada. Претставен е во 2011 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Amber, Bergamot, Myrrh, Patchouli, Vanilla
  • Средни:
  • Основни:

Prada Amber Pour Homme Intense е нова и поинтензивна верзија на машкиот првенец Amber Pour Homme од 2006 година. Рафинираност и маженственост на оригиналниот парфем, како и интензивниот мирис на килибар се интерпретира со нови, исклучително квалитетни состојки, но со цел да се задржи спојот на традицијата и модерните трендови, препознатливи за Prada. Претставен е во 2011 година.

Дополнителни информации

Шифра PRAAMBINT
Земја на потекло Шпанија
Марка Prada
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.