PRADA Candy EDP

Availability: На залиха

PRADA Candy EDP PRADA Candy EDP 80 ml
ден 4.170,00

Candy е ориентален гурмански парфем за жени, претставен во 2011 година, а креација е на парфимерката Daniela (Roche) Andrier. Композицијата е составена од привлечни, сензуални слатки ноти од мошус на почетокот, благородниот бензоин во срцевината и основата е карамела. Сите заедно му даваат на парфемот автентичен, уникатен потпис. Заводлив мирис, експлозија на шокантно розеви и златни бои, покажувајќи нов аспект на женственоста на Prada.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Musk
  • Средни: Benzoin
  • Основни: Caramel, Vanilla

Candy е ориентален гурмански парфем за жени, претставен во 2011 година, а креација е на парфимерката Daniela (Roche) Andrier. Композицијата е составена од привлечни, сензуални слатки ноти од мошус на почетокот, благородниот бензоин во срцевината и основата е карамела. Сите заедно му даваат на парфемот автентичен, уникатен потпис. Заводлив мирис, експлозија на шокантно розеви и златни бои, покажувајќи нов аспект на женственоста на Prada.

Дополнителни информации

Шифра PRACANDY
Земја на потекло Шпанија
Марка Prada
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Гурмански

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.