PRADA Candy Kiss EDP

Availability: На залиха

PRADA Candy Kiss EDP PRADA Candy Kiss EDP 80 ml

Regular Price: ден 4.070,00

Special Price ден 2.990,00

Candy Kiss е претставен во февруари 2016 година. Мирис за жени кој припаѓа на колекцијата на разиграни гурмански мирисни ноти на Prada. Овој нов мирис има заразна природа во композицијата на ноти со уште повеќе застапен карактеристичниот мирис на мошус. Нијансите од ванила, портокал, нежниот бел памук и присуството на мошусот се задржуваат на кожата како сензуален сладок бакнеж. Инспириран од опсесија и повторување, Prada Candy Kiss е создаден да активира емоции и впечатоци. Парфимерката Daniela (Roche) Andrier е и овојпат креаторка на парфемот.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Musk, Orange blossom, Vanilla
  • Средни:
  • Основни:

Candy Kiss е претставен во февруари 2016 година. Мирис за жени кој припаѓа на колекцијата на разиграни гурмански мирисни ноти на Prada. Овој нов мирис има заразна природа во композицијата на ноти со уште повеќе застапен карактеристичниот мирис на мошус. Нијансите од ванила, портокал, нежниот бел памук и присуството на мошусот се задржуваат на кожата како сензуален сладок бакнеж. Инспириран од опсесија и повторување, Prada Candy Kiss е создаден да активира емоции и впечатоци. Парфимерката Daniela (Roche) Andrier е и овојпат креаторка на парфемот.

Дополнителни информации

Шифра PRACANDYKISS
Земја на потекло Шпанија
Марка Prada
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Слатки, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.