PRADA L'Homme Intense EDP

Availability: Нема на залиха

PRADA LHomme Intense EDP PRADA L'Homme Intense EDP 100 ml
ден 4.300,00

Prada L'Homme Intense е ориентален дрвенест мирис за мажи, претставен во 2017 година, креација на Daniela (Roche) Andrier. Новиот мирисни пар Prada La Femme и Prada L'Homme се појавуваат на пазарот во средината на 2016 година, а во јуни 2017 година најавени се нивните збогатени и интензивни композиции во концентрација на Eau de Parfum Intense. Prada L'Homme Intense ветува повеќеслојно искуство и го зголемува мирисот со чии ноти дава ориентален и дрвенест потпис на целата креација.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Iris
  • Средни: Amber, Patchouli
  • Основни: Tonka Bean, Leather, Sandalwood

Prada L'Homme Intense е ориентален дрвенест мирис за мажи, претставен во 2017 година, креација на Daniela (Roche) Andrier. Новиот мирисни пар Prada La Femme и Prada L'Homme се појавуваат на пазарот во средината на 2016 година, а во јуни 2017 година најавени се нивните збогатени и интензивни композиции во концентрација на Eau de Parfum Intense. Prada L'Homme Intense ветува повеќеслојно искуство и го зголемува мирисот со чии ноти дава ориентален и дрвенест потпис на целата креација.

Дополнителни информации

Шифра PRAHOMMEINT
Земја на потекло Шпанија
Марка Prada
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.