PRADA La Femme Intense EDP

Availability: На залиха

PRADA La Femme Intense EDP PRADA La Femme Intense EDP 50 ml
ден 3.200,00
PRADA La Femme Intense EDP PRADA La Femme Intense EDP 100 ml
ден 4.550,00

La Femme Intense е ориентално цветен мирис за жени. Mирисниот пар Prada La Femme и Prada L'Homme се појавуваат на пазарот во средината на 2016 година, а во јуни 2017 година најавени се нивните збогатени и интензивни композиции во концентрација на Eau de Parfum Intense. Парфемот е креација на Daniela (Roche) Andrier. Интензитетот на мирисот е постигнат со додавање на цветните ноти на тубероза и ylang-ylang.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Ylang-Ylang, Frangipani
  • Средни: Tuberose, Jasmine Sambac, Orange Blossom
  • Основни: Patchouli, Vanila, Vetiver, iris

La Femme Intense е ориентално цветен мирис за жени. Mирисниот пар Prada La Femme и Prada L'Homme се појавуваат на пазарот во средината на 2016 година, а во јуни 2017 година најавени се нивните збогатени и интензивни композиции во концентрација на Eau de Parfum Intense. Парфемот е креација на Daniela (Roche) Andrier. Интензитетот на мирисот е постигнат со додавање на цветните ноти на тубероза и ylang-ylang.

Дополнителни информации

Шифра PRAFEMMEINT
Земја на потекло Шпанија
Марка Prada
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.