PRADA Luna Rossa EDT

Availability: На залиха

PRADA Luna Rossa EDT PRADA Luna Rossa EDT 50 ml

Regular Price: ден 3.350,00

Special Price ден 2.800,00

PRADA Luna Rossa EDT PRADA Luna Rossa EDT 100 ml

Regular Price: ден 3.780,00

Special Price ден 3.350,00

PRADA Luna Rossa EDT PRADA Luna Rossa EDT 150 ml

Regular Price: ден 4.330,00

Special Price ден 3.700,00

Prada го претставува Luna Rossa во септември 2012 година, наречен по едрилицата и тимот Црвенa Месечина, или Luna Rossa, кој учествувал во Американскиот Куп. Новиот мирис, со оглед на своето име, црпи инспирација од светот на екстремното едрење, престижот, морската природа и страста за иновации и победа. Композицијата ја креира парфимерката Daniela Andrier од дизајнерската куќа Givaudan. Дизајнот на шишето од парфемот е исто така инспирација од модерните едрилици, а го потпишува Yves Behar.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bitter orange, Lavender absolute
  • Средни: Clary sage, Nana mint
  • Основни: Ambrette seed absolute, Ambroxan

Prada го претставува Luna Rossa во септември 2012 година, наречен по едрилицата и тимот Црвенa Месечина, или Luna Rossa, кој учествувал во Американскиот Куп. Новиот мирис, со оглед на своето име, црпи инспирација од светот на екстремното едрење, престижот, морската природа и страста за иновации и победа. Композицијата ја креира парфимерката Daniela Andrier од дизајнерската куќа Givaudan. Дизајнот на шишето од парфемот е исто така инспирација од модерните едрилици, а го потпишува Yves Behar.

The Rock from YUCA on Vimeo.

Дополнителни информации

Шифра PRALR
Земја на потекло Италија
Марка Prada
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.