PRADA Luna Rossa Sport EDT

Availability: Нема на залиха

PRADA Luna Rossa Sport EDT PRADA Luna Rossa Sport EDT 100 ml
ден 3.740,00

Prada ја надополнува својата колекција на Luna Rossa со новиот машки Luna Rossa Sport кој доаѓа во иста форма како и претходните од истата линија - атрактивна црвена боја на стакло, комбинирана со сребрени металик делови и го претставува спортскиот стил и супериорната техника на едрење. Истакнат, атрактивен, модерен и поинаков од целата линија на дизајнерската куќа. Има ориентален зачински мирис, наменет за мажи. Претставен е во 2015г, а е креација на парфимерката Daniela (Roche) Andrier.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Ginger, Juniper berry, Lavender
  • Средни: Amber, Hay
  • Основни: Vanilla, Tonka bean, Heliotrope, Musk

Prada ја надополнува својата колекција на Luna Rossa со новиот машки Luna Rossa Sport кој доаѓа во иста форма како и претходните од истата линија - атрактивна црвена боја на стакло, комбинирана со сребрени металик делови и го претставува спортскиот стил и супериорната техника на едрење. Истакнат, атрактивен, модерен и поинаков од целата линија на дизајнерската куќа. Има ориентален зачински мирис, наменет за мажи. Претставен е во 2015г, а е креација на парфимерката Daniela (Roche) Andrier.

Дополнителни информации

Шифра PRADALRSPORT
Земја на потекло Италија
Марка Prada
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.