SALVATORE FERRAGAMO Acqua Essenziale EDT 50 ml

ден 2.800,00

Availability: На залиха

Acqua Essenziale од Salvatore Ferragamo е ароматичен мирис за мажи. Претставен е во 2013 година, а креиран од Alberto Morillas.

Во горните ноти има нане и лист од лимон, средните ноти се гераниум, рузмарин, лаванда и морски ноти. Основата ја сочинуваат дрвенести ноти и мошус.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Grapefruit, Mint, Mandarin, Lemon leaf
  • Средни: Geranium, Cascalone®, Rosemary, Lavender
  • Основни: Patchouli, Vetiver, Cistus, Helvetolide®

Дополнителни информации

Земја на потекло Италија
Марка Salvatore Ferragamo
Милилитража 50
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група No

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 120 денари. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.