Целулит и стрии

11 Производ(и)

 • EVELINE СЛИМ 4D ГОЛД СЕРУМ ЗА СЛАБЕЕЊЕ 250 ml.
  Луксузен третман за намалување на масното ткиво инспириран од најновите светски достигнувања во козметологијата и естетската медицина. Иновативна формула богата со чисто 24 каратно злато и уникатна формула од активни состојки го стимулираат процесот на согорување на масното ткиво и формирање на телото. Го елиминира напредниот целулит. За чувствителна кожа склона кон алергии. Начин на употреба: Производот се нанесува 2 пати дневно во мали количини со масажа со кружни движења на проблематичните делови. Се јавува пријатно разладувачко чувство како гаранција за моментално дејство на серумот. Првите резултати можат да се забележат по 3-4 недели редовна употреба. По употреба измијте ги рацете. За да се одржи ефектот, се препорачува користење на серумот преку целата година, 2-3 пати неделно.
  ден 400,00
  Преглед
 • EVELINE СЛИМ 4D ТЕРМО СЕРУМ СО АРГАНСКО МАСЛО 250 ml.
  Термоактивен серум за слабеење богат со агранско масло за стимулација на процесот на согорување на масното ткиво и ефикасно намалување на целулитот. 24 каратното злато дејствува во синергија со биохијалуронски комплекс и кафеин за ефикасна стимулација на микроциркулацијата на поткожното ткиво, ги отстранува токсините и масните киселини. Начин на употреба: Производот се нанесува 2 пати на ден со масажа со кружни движења на деловите со целулит додека не се абсорбира. Следи пријатно чувство на топлина и мало црвенило кое трае од 30-40 минути. Првите резултати се видливи по 3-4 недели редовна употреба. За одржување на резултатот, користете преку целата година 2-3 пати неделно. Внимание: Измијте ги рацете по третманот. Не нанесувајте за време на бременост или доење. Избегнувајте контакт со очите. Лица со осетлива кожа, испукани капилари и попуштени вени да не го користат производот.
  ден 400,00
  Преглед
 • EVELINE СЛИМ КРЕМА АНТИЦЕЛУЛИТ 250 мл
  Анти целулитна крема за слабеење и зацврстување на рацете, бедрата, стомакот и задникот. Ефикасна против целулитот, ги измазнува стриите и спречува нивно повторно создавање. Ја намалува појавата на масно ткиво. Го забрзува метаболизмот и на тој начин го намалува масното ткиво. Визуелно намалување на целулитот до 60%. Дерматолошки тестиран. Начин на употреба: По користење на пилинг гелот и серумот од линијата Slim Extreme 3D, се нанесува кремата со масирање на местата каде што има целулит.
  ден 300,00
  Преглед
 • EVELINE СЛИМ СЕРУМ ЗА ПОТКРЕВАЊЕ ГРАДИ 200 мл
  Револуционерна формула на MEZOtherapy ANTI-AGE комплексот, серумот гарантира одлични резултати веќе по првото нанесување, ги зголемува и зацврстува градите. Спречува нивно свиснување и губење на мускулата маса. Начин на употреба: Се нанесува со нежно масирање на градите и деколтето 2 пати дневно, почнувајќи од основата на градите па нагоре.
  ден 370,00
  Преглед
 • EVELINE СЛИМ СЕРУМ ЗА СЛАБЕЕЊЕ 250 мл
  Анти целулитен серум за слабеење и зацврстување, го прави телото витко, ги обликува рацете, бедрата, стомакот и задникот. Ефикасен во борбата со целулитот, стриите и масното ткиво. Начин на употреба: По употреба на пилинг гелот од Slim Extreme 3D линијата, се нанесува секое утро и вечер, на деловите на кои им е потребен анти целулитен третман. Потоа се масира со кремата од Slim Extreme 3D линијата.
  ден 370,00
  Преглед
 • EVELINE СЛИМ ТЕРМО СЕРУМ ЗА ОБЛИКУВАЊЕ 250 мл
  Термо активен серум за обликување на струкот, стомакот и задникот. Го намалува масното ткиво, го ослабува и обликува струкот. Го подкрева задникот и ја корегира неговата форма. Го намалува целулитот и ја зголемува еластичноста на кожата. Неговата формула нежно ја загрева кожата и овозможува моментална пенетрација на состојките длабоко во епидермисот, а со тоа и максимално го забрзува процесот на топење на масното ткиво. Начин на употреба: Се нанесува 1-2 пати дневно со масажа со кружни движења во пределот на стомакот и задникот додека производот се абсорбира целосно. По нанесувањето, измијте ги рацете. Пријатно чувство на топлина и нежно црвенило кое трае од 20-40 мин е гаранција за моментално дејство. Внимание: Лица со чувствителна кожа, склона кон пукање на капилари или попуштени вени да не го користат овој производ!
  ден 370,00
  Преглед
 • EVELINE СЛИМ ТЕРМО СЕРУМ ЗА СЛАБЕЕЊЕ 250 мл
  Анти целулитен,термо активен серум за слабеење интензивно го стимулира процесот на согорување на масните клетки, ефикасно се бори против целулитот и ги оформува струкот, задникот и бедрата. Начин на употреба: Се нанесува 2 пати дневно со масажа со кружни движења во деловите со зголемено ниво на масно ткиво и целулит се додека производот целосно не се абсорбира. По нанесувањето измијте ги рацете. Пријатно чувтство на топлина и нежно црвенило од 30-40 мин се гаранција за моментален ефект на активните состојки. Првите резултати од третманот ќе се појават по околу 4 недели редовно користење. За да се задржи ефектот, се препорачува континуирана употреба на производот цела година, 2-3 пати неделно. Внимание: Лица со чувствителна кожа, склона кон пукање на капилари или попуштени вени да не го користат овој производ!
  ден 370,00
  Преглед