Лето

10 Производ(и)

 • EVELINE БАЛЗАМ ЗА ПОСЛЕ СОНЧАЊЕ 3во1 200 ml.
  Балсам за после сончање за лица со многу чувствителна кожа со тројно дејство: ја смирува кожата, го подобрува тенот и дава интензивна хидратација. Дава пријатно разладувачко чувство и ја смирува иритираната кожата по претерано сончање. Содржи оптимална доза на д-пантенол кој ги смирува црвенилата и чувството на изгореност и хиалуронска киселина за хидратација на кожата. Начин на употреба: Се нанесува на кожа со нежна масажа. Се користи по потреба.
  ден 290,00
  Преглед
 • EVELINE МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ БЕЗ ФАКТОР 150 ml.
  Масло за сончање без фактор за брзо, длабинско и долготрајно потемнување. Содржи β каротен, екстракт од орев и Витамин Е кои ја прават кожата прекрасна со долготраен златен ефект. Ја заштитува кожата од штетните влијанија на слободните радикали и ја зголемува еластичноста на надворешниот слој на кожата. Начин на употреба: Нанесете поголема количина рамномерно преку целото тело пред и за време на изложување на сонце. НЕ СОДРЖИ UVA и UVB заштита.
  ден 250,00
  Преглед
 • EVELINE Ф-10 МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ 150 ml.
  Масло за сончање со низок фактор на заштита, за лица кои брзо потемнуваат и не се склони на изгореници. Содржи β каротен, екстракт од орев, витамин Е, како и UVA и UVB филтри за заштита од штетните сончеви зраци и златна боја. Начин на употреба: Нанесете го маслото на телото барем 20 минути пред да се изложите на сонце. За континуирана заштита, нанесувајте го маслото повеќе пати за време на сончањето и по капењето. Избегнувајте контакт со очите.
  ден 290,00
  Преглед
 • EVELINE Ф-10 МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ 200 ml.
  Водоотпорно млеко за сончање со низок фактор на заштита. Содржи какао путер, β каротен, витамин Е, UVA и UVB филтри за заштита на кожата, д-пантенол за смирување на иритациите. Комбинација од ефикасна заштита од сонце и третман за зацврстување на телото. Одлична заштита од стареење на кожата. Ја прави кожата еластична и спречува нејзино лупење. Начин на употреба: Се нанесува 30 мин пред изложување на сонце и на секој 2 часа додека се сончате.
  ден 260,00
  Преглед
 • EVELINE Ф-20 МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ 200 ml.
  Водоотпорно млеко за сончање со среден фактор на заштита. Содржи какао путер, β каротен, UVA и UVB филтри за заштита на кожата, д-пантенол за смирување на иритациите, витамин Е за заштита од прерана појава на брчки и оштетивање на ДНК на клетките на кожата. Одлична заштита од стареење на кожата. Ја прави кожата еластична и спречува нејзино лупење. Начин на употреба: Се нанесува 30 мин пред изложување на сонце и на секој 2 часа додека се сончате.
  ден 410,00
  Преглед
 • EVELINE Ф-30 МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ 200 ml.
  Водоотпорно млеко за сончање со висок фактор на заштита за лица со многу чувствителна кожа. Содржи какао путер, β каротен, UVA и UVB филтри за заштита на кожата, д-пантенол за смирување на иритациите, витамин Е за заштита од прерана појава на брчки. Одлична заштита од стареење на кожата. Ја прави кожата еластична и спречува нејзино лупење. Начин на употреба: Се нанесува 30 мин пред изложување на сонце и на секој 2 часа додека се сончате.
  ден 470,00
  Преглед
 • EVELINE Ф-50 КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ ЛИЦЕ 50 ml.
  Крем за сончање лице со висок фактор на заштита за чувствителна кожа склона на алергии. Специјално избрани активни состојки за ефикасна заштита од UVA/UVB зраци. Го спречува фото стареењето на кожата и гарантира нејзина долготрајна заштита. Спречува појава на дамки на кожата. Содржи хиалуронска киселина за хидратација. Начин на употреба: Нанесете ја кремата пред и за време на сончањето. Повторете на секој 2 часа.
  ден 270,00
  Преглед
 • EVELINE Ф-6 МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ 150 ml.
  Масло за сончање со низок фактор на заштита, за лица кои брзо потемнуваат и не се склони на изгореници. Содржи β каротен, екстракт од орев, витамини Е и С, како и UVA и UVB филтри за заштита од штетните сончеви зраци. Начин на употреба: Нанесете го маслото на телото барем 20 минути пред да се изложите на сонце. За континуирана заштита, нанесувајте го маслото повеќе пати за време на сончањето и по капењето. Избегнувајте контакт со очите.
  ден 270,00
  Преглед