TOM FORD Black Orchid EDP

Availability: Нема на залиха

TOM FORD Black Orchid EDP TOM FORD Black Orchid EDP 100 ml
ден 7.790,00

Black Orchid е луксузен, ориентален, драматичен, сензуален, цветен мирис, кој со своите совршено комбинирани ноти создава впечатлив и долготраен врвен унисекс парфем. Black Orchid е модерен, безвременски, волшебен мирис и е совршен избор за вечерно издание. Создаден е во 2006 година од парфимери на компанијата Givaudan. Црната орхидеја е многу пораскошна од обичната орхидеја и ретко се наоѓа, па тоа е и причината на овој посебен печат кој го остава парфемот.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Black truffle, Bergamot, Black currant, Ylang-ylang
  • Средни: Black orchid, Lotus wood, Floral notes, Fruity notes
  • Основни: Balsam, Patchouli, Sandalwood, Vanilla, Vetiver, Frankincense

Black Orchid е луксузен, ориентален, драматичен, сензуален, цветен мирис, кој со своите совршено комбинирани ноти создава впечатлив и долготраен врвен унисекс парфем. Black Orchid е модерен, безвременски, волшебен мирис и е совршен избор за вечерно издание. Создаден е во 2006 година од парфимери на компанијата Givaudan. Црната орхидеја е многу пораскошна од обичната орхидеја и ретко се наоѓа, па тоа е и причината на овој посебен печат кој го остава парфемот.

Дополнителни информации

Шифра TOFBLORCH
Земја на потекло Швајцарија
Марка Tom Ford
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.