TOM FORD Noir EDP

Availability: На залиха

TOM FORD Noir EDP TOM FORD Noir EDP 50 ml
ден 5.390,00
TOM FORD Noir EDP TOM FORD Noir EDP 100 ml
ден 7.250,00

Noir од Tom Ford е ароматичен, зачинет мирис за мажи, претставен во 2012 година. Опишан е како ориентален, сензуален и елегантен мирис кој преку енигматични, комплексни и изненадувачки ноти ја достигнува најзадоволувачката форда во парфемот. За префинети и урбани мажи кои сакаат да бидат забележани.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Italian bergamot, Verbena, Caraway, Pink pepper, Violet
  • Средни: Egyptian geranium, Iris, Nutmeg, Clary sage, Bulgarian rose, Black pepper Orpur®
  • Основни: Amber, Styrax, Opoponax, Indonesian patchouli, Vanilla, Vetiver, Civet, Benzoin Siam, Leather

Noir од Tom Ford е ароматичен, зачинет мирис за мажи, претставен во 2012 година. Опишан е како ориентален, сензуален и елегантен мирис кој преку енигматични, комплексни и изненадувачки ноти ја достигнува најзадоволувачката форда во парфемот. За префинети и урбани мажи кои сакаат да бидат забележани.

Дополнителни информации

Земја на потекло Швајцарија
Марка Tom Ford
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Put your Static Block here.

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.