TOM FORD Noir EDP

Availability: На залиха

TOM FORD Noir EDP TOM FORD Noir EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 5.390,00
TOM FORD Noir EDP TOM FORD Noir EDP 100 ml
ден 7.190,00

Noir од Tom Ford е ароматичен, зачинет мирис за мажи, претставен во 2012 година. Опишан е како ориентален, сензуален и елегантен мирис кој преку енигматични, комплексни и изненадувачки ноти ја достигнува најзадоволувачката форда во парфемот. За префинети и урбани мажи кои сакаат да бидат забележани.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Italian bergamot, Verbena, Caraway, Pink pepper, Violet
  • Средни: Egyptian geranium, Iris, Nutmeg, Clary sage, Bulgarian rose, Black pepper Orpur®
  • Основни: Amber, Styrax, Opoponax, Indonesian patchouli, Vanilla, Vetiver, Civet, Benzoin Siam, Leather

Noir од Tom Ford е ароматичен, зачинет мирис за мажи, претставен во 2012 година. Опишан е како ориентален, сензуален и елегантен мирис кој преку енигматични, комплексни и изненадувачки ноти ја достигнува најзадоволувачката форда во парфемот. За префинети и урбани мажи кои сакаат да бидат забележани.

Дополнителни информации

Шифра TOFNOIREDP
Земја на потекло Швајцарија
Марка Tom Ford
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.