TOM FORD Noir Extreme EDP

Availability: На залиха

TOM FORD Noir Extreme EDP TOM FORD Noir Extreme EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 5.990,00
TOM FORD Noir Extreme EDP TOM FORD Noir Extreme EDP 100 ml
ден 7.970,00

Noir Extreme е дрвенесто-ориентален мирис за мажи претставен во мај, 2015 година, а креиран од Sonia Constant. Noir Extreme ја доловува смелата, раскошна страна на мажот кој ги знае своите желби, своите пороци и она што му носи задоволство и ужива во тоа. Интензивна машка интерпретација на сензуалноста која зрачи со неприкосновен стил и самодоверба.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mandarin orange, Neroli, Saffron, Cardamom, Nutmeg
  • Средни: Kulfi, Mastic resin, Rose, Jasmine, Orange blossom
  • Основни: Amber, Sandalwood, Vanilla

Noir Extreme е дрвенесто-ориентален мирис за мажи претставен во мај, 2015 година, а креиран од Sonia Constant. Noir Extreme ја доловува смелата, раскошна страна на мажот кој ги знае своите желби, своите пороци и она што му носи задоволство и ужива во тоа. Интензивна машка интерпретација на сензуалноста која зрачи со неприкосновен стил и самодоверба.

Дополнителни информации

Шифра TOFNOIREXTREME
Земја на потекло Швајцарија
Марка Tom Ford
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.