VALENTINO Uomo Acqua EDT

Availability: На залиха

VALENTINO Uomo Acqua EDT VALENTINO Uomo Acqua EDT 75 ml
ден 3.250,00

Uomo Acqua е освежителна варија на кожниот Uomo, но и понатаму ги задржува елегантниот и интензивен карактер. Во горните ноти се освежителни ароми на мандарина и зелен домат. Жалфија и пачули го сочинуваат срцето на парфемот. Основата завршува со кожа и ирис.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Citron, Mandarin orange, Green tomato
  • Средни: Moroccan neroli, Clary sage, Orris absolute
  • Основни: Haitian vetiver, Vanilla, White leather, Musk

Uomo Acqua е освежителна варија на кожниот Uomo, но и понатаму ги задржува елегантниот и интензивен карактер. Во горните ноти се освежителни ароми на мандарина и зелен домат. Жалфија и пачули го сочинуваат срцето на парфемот. Основата завршува со кожа и ирис.

Дополнителни информации

Шифра VALUOMOACQUA
Земја на потекло Шпанија
Марка Valentino
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Слатки, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.