VERSACE Blue Jeans EDT

Availability: Нема на залиха

VERSACE Blue Jeans EDT VERSACE Blue Jeans EDT 75 ml
ден 2.130,00

Blue Jeans од Versace е ароматичен fougere мирис за мажи, претставен во 1994 година. Парфемот е креација на Jean Pierre-Bethouart. Ова е мирис на кој загарантирано се враќаш. Класичен машки мирис, слатко-цитрусен на почеток, благо зачинет во срцевината и топло дрвенест на крај.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Aniseed, Basil, Bergamot, Rosewood, Juniper, Citruses
  • Средни: Carnation, Geranium, Heliotrope, Jasmine, Lavender, Lily-of-the-valley, Rose, Sage, Fir
  • Основни: Amber, Iris, Musk, Patchouli, Sandalwood, Tonka bean, Vanilla, Vetiver, Cedar

Blue Jeans од Versace е ароматичен fougere мирис за мажи, претставен во 1994 година. Парфемот е креација на Jean Pierre-Bethouart. Ова е мирис на кој загарантирано се враќаш. Класичен машки мирис, слатко-цитрусен на почеток, благо зачинет во срцевината и топло дрвенест на крај.

Дополнителни информации

Шифра VERBLUEJEANS
Земја на потекло Италија
Марка Versace
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Слатки, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.