VERSACE Dylan Blue EDT

Availability: На залиха

VERSACE Dylan Blue EDT VERSACE Dylan Blue EDT 50 ml
ден 3.150,00
VERSACE Dylan Blue EDT VERSACE Dylan Blue EDT 100 ml
ден 3.890,00

Dylan Blue е ароматичнo-двенест состав со свежи водени ноти, калабриски бергамот, грејпфрут и лист од смоква. Срцето се развива со листови од љубичица, папирус, органски пачули, црн пипер и амброкс. Минерален мошус, бобинки од тонка, темјан и шафран ја оформуваат композицијата и му даваат fougere карактер. Креиран од Alberto Morillas во 2016 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Calabrian bergamot, Grapefruit, Fig leaf, Aquatic notes
  • Средни: Violet leaf, Black pepper, Papyrus wood, Ambrox, Patchouli
  • Основни: Mineral musk, Tonka bean, Saffron, Frankincense

Dylan Blue е ароматичнo-двенест состав со свежи водени ноти, калабриски бергамот, грејпфрут и лист од смоква. Срцето се развива со листови од љубичица, папирус, органски пачули, црн пипер и амброкс. Минерален мошус, бобинки од тонка, темјан и шафран ја оформуваат композицијата и му даваат fougere карактер. Креиран од Alberto Morillas во 2016 година.

Дополнителни информации

Шифра VERDYLBLU
Земја на потекло Италија
Марка Versace
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.