VERSACE Eros Deostick 75 ml

ден 1.500,00

Availability: Нема на залиха

Eros е инспириран и длабоко поврзан со грчката митологија. Цел на ова издание е да се откријат и скротат страстите и да се нагласат желбите. Наречен е по грчкиот бог на љубовта и син на божицата Афродита - Ерос.

Содржи мирис на нане комбинирано со зелено јаболко и италијански лимон. Во основата се дрвенестите ноти и ванила.

Парфемот е креиран од Aurelien Guichard.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mint leaf, Italian lemon, Green apple
  • Средни: Venezuelan tonka bean, Ambroxan, Geranium
  • Основни: Madagascan vanilla, Atlas cedar, Virginia cedar, Vetiver, Oakmoss

Дополнителни информации

Земја на потекло Италија
Марка Versace
Милилитража 75
Тип Деостик
Сезона есен/зима
Мирисна група No

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 120 денари. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.