VERSACE Eros Giftset EDT 100 ml + Shower Gel 100 ml + подарок

ден 3.800,00

Availability: Нема на залиха

Eros е инспириран и длабоко поврзан со грчката митологија. Цел на ова издание е да се откријат и скротат страстите и да се нагласат желбите. Наречен е по грчкиот бог на љубовта и син на божицата Афродита - Ерос.

Содржи мирис на нане комбинирано со зелено јаболко и италијански лимон. Во основата се дрвенестите ноти и ванила.

Парфемот е креиран од Aurelien Guichard.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mint leaf, Italian lemon, Green apple
  • Средни: Venezuelan tonka bean, Ambroxan, Geranium
  • Основни: Madagascan vanilla, Atlas cedar, Virginia cedar, Vetiver, Oakmoss

Дополнителни информации

Земја на потекло Италија
Марка Versace
Милилитража 100
Тип Сет
Сезона есен/зима
Мирисна група Нема

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија, БЕСПЛАТНО. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.