VERSACE L'Homme EDT

Availability: На залиха

VERSACE L'Homme EDT VERSACE L'Homme EDT 100 ml
ден 2.630,00

Versace L'Homme е класичен мирис од Versace, направен во 1986 година. Мирисот е остар, топол, дрвенест, со нота на кожа. Безвременски, класичен мирис кој е идеален за канцелариска работа, но и за вечерни излегувања. Неговите мирисни ноти создаваат интригирачка арома која ги буди сетилата и го комплетираат како незаборавен мирис.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Basil, Bergamot, Green notes, Petitgrain, Pimento, Lemon
  • Средни: Carnation, Jasmine, Patchouli, Rose, Sandalwood, Cedar, Cinnamon
  • Основни: Amber, Oakmoss, Labdanum, Leather, Musk, Tonka bean, Vanilla

Versace L'Homme е класичен мирис од Versace, направен во 1986 година. Мирисот е остар, топол, дрвенест, со нота на кожа. Безвременски, класичен мирис кој е идеален за канцелариска работа, но и за вечерни излегувања. Неговите мирисни ноти создаваат интригирачка арома која ги буди сетилата и го комплетираат како незаборавен мирис.

Дополнителни информации

Шифра VERLHOMME
Земја на потекло Италија
Марка Versace
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.