VERSACE Versace Man Eau Fraiche EDT

Availability: На залиха

VERSACE Versace Man Eau Fraiche EDT VERSACE Versace Man Eau Fraiche EDT 50 ml
ден 2.950,00
VERSACE Versace Man Eau Fraiche EDT VERSACE Versace Man Eau Fraiche EDT 100 ml
ден 3.490,00

Новата верзија на на мирисот Versace Man е посвежа и водена. Доколки првиот Versace Man имаше латиноамерикански дух благодарение на тутунот во ориентално опкружување, овој мирис е медитерански, морски со дрвенести ноти. Во горните ноти има лимон, бергамот и роза. Во срцето се кедар, тарагон, жалфија и бибер. Основата ја прават килибар, мошус, шафран и дрвенести ноти.

Креиран е во 2006 година од Olivier Cresp.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Rosewood, Starfruit, Lemon
  • Средни: Tarragon, Cedar leaf, Clary sage
  • Основни: Ambergris, Musk, Plane tree wood

Дополнителни информации

Шифра VERFRAICHE
Земја на потекло Италија
Марка Versace
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.