VERSACE Versace pour Homme EDT

Availability: На залиха

VERSACE Versace pour Homme EDT VERSACE Versace pour Homme EDT 50 ml
ден 2.940,00
VERSACE Versace pour Homme EDT VERSACE Versace pour Homme EDT 100 ml
ден 3.640,00

Овој парфем е идеален еквивалент на женскиот парфем на Versace претставен во 2007 година. Претставува силен, сензуален и одлучен маж.

Карактеристични ноти се бергамот, неролино масло, горчлив портокал и дијамантски цитрон - големо овошје пронајдено на југот на Италија. Средните ноти ги сочинуваат гераниум, жалфија, син зумбул и кедар, а основата разни дрвенести ноти, килибар и мошус.

Креиран е во 2008 година од Alberto Morillas.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Neroli, Lemon, Bitter orange leaf
  • Средни: Geranium, Hyacinth, Clary sage, Cedarwood
  • Основни: Mineral amber, Musk, Tonka bean, Oud

Дополнителни информации

Шифра VERHOM
Земја на потекло Италија
Марка Versace
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.