VERSACE Yellow Diamond EDT

Availability: На залиха

VERSACE Yellow Diamond EDT VERSACE Yellow Diamond EDT 30 ml

Нема на залиха

ден 2.300,00
VERSACE Yellow Diamond EDT VERSACE Yellow Diamond EDT 50 ml
ден 3.190,00
VERSACE Yellow Diamond EDT VERSACE Yellow Diamond EDT 90 ml
ден 3.940,00

Yellow Diamond е чист, транспарентен и жив цветен мирис, блескав и интензивен како жолтата боја, а луксузен и женствен како дијамант. Неговата композиција се отвора со свеж цитрон, бергамот, неролино масло и крушка. Во срцето се појавуваат цвет од портокал, фрезија, мимоза и лилјан. Базата ја сочинуваат килибар, драгоцен мошус и дрвенести ноти.

Претставен е во 2011 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Pear sherbet, Neroli, Lemon
  • Средни: Freesia, Orange blossom, Waterlily
  • Основни: Amberwood, Palo Santo, Musk

Дополнителни информации

Шифра VERYELEDT
Земја на потекло Италија
Марка Versace
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.