YVES SAINT LAURENT Black Opium EDP

Availability: Нема на залиха

YVES SAINT LAURENT Black Opium EDP YVES SAINT LAURENT Black Opium EDP 50 ml
ден 4.620,00
YVES SAINT LAURENT Black Opium EDP YVES SAINT LAURENT Black Opium EDP 90 ml

Regular Price: ден 6.100,00

Special Price ден 5.300,00

Во септември 2014 година Yves Saint Laurent го пласираше Black Opium, новиот мирис најавен како rock'n'roll интерпретација, класика која ја истакне мрачната, мистериозна страна на YSL брендот. Композицијата на состојките ја креираа парфимерките Nathalie Lorson и Marie Salamagne во соработка со Olivier Cresp Honorine Blanc. Во мирисот, покрај останатите состојки, доминира нотата на кафе која е присутна во голема количина. Самата амбалажа на парфемот дава впечаток на гламурозен Rock изглед. Заштитно лице на парфемот е британската манекенка Edie Campbell.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pink pepper, Orange blossom
  • Средни: Coffee, Jasmine
  • Основни: Vanilla, Patchouli, Cedar

Во септември 2014 година Yves Saint Laurent го пласираше Black Opium, новиот мирис најавен како rock'n'roll интерпретација, класика која ја истакне мрачната, мистериозна страна на YSL брендот. Композицијата на состојките ја креираа парфимерките Nathalie Lorson и Marie Salamagne во соработка со Olivier Cresp Honorine Blanc. Во мирисот, покрај останатите состојки, доминира нотата на кафе која е присутна во голема количина. Самата амбалажа на парфемот дава впечаток на гламурозен Rock изглед. Заштитно лице на парфемот е британската манекенка Edie Campbell.

Дополнителни информации

Шифра YSLBLACKOPIUM
Земја на потекло Франција
Марка Yves Saint Laurent
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.