YVES SAINT LAURENT Libre EDP

Availability: На залиха

YVES SAINT LAURENT Libre EDP YVES SAINT LAURENT Libre EDP 90 ml
ден 6.970,00

Libre од Yves Saint Laurent е килибарен fougere мирис за жени, претставен во 2019 година, креиран од Anne Flipo и Carlos Benaim. Горните ноти се лаванда, мандарина, црна рибизла и петигреново масло; средните ноти се лаванда, цвет од портокал и јасмин; основните ноти се ванила од Мадагаскар, мошус, кедар и амбра.

Libre е парфем наменет за силни, храбри и слободни жени кои експериментираат со својата слобода.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Neroli, Mandarin orange
  • Средни: Moroccan orange blossom absolute, French lavender, Jasmine sambac absolute
  • Основни: Bourbon vanilla, Cedar, Ambergris, Musk

Libre од Yves Saint Laurent е килибарен fougere мирис за жени, претставен во 2019 година, креиран од Anne Flipo и Carlos Benaim. Горните ноти се лаванда, мандарина, црна рибизла и петигреново масло; средните ноти се лаванда, цвет од портокал и јасмин; основните ноти се ванила од Мадагаскар, мошус, кедар и амбра. Libre е парфем наменет за силни, храбри и слободни жени кои експериментираат со својата слобода.

Дополнителни информации

Шифра YSLLIBREEDP
Земја на потекло Франција
Марка Yves Saint Laurent
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.