YVES SAINT LAURENT Manifesto EDP

Availability: Нема на залиха

YVES SAINT LAURENT Manifesto EDP YVES SAINT LAURENT Manifesto EDP 30 ml
ден 2.820,00
YVES SAINT LAURENT Manifesto EDP YVES SAINT LAURENT Manifesto EDP 50 ml
ден 4.050,00
YVES SAINT LAURENT Manifesto EDP YVES SAINT LAURENT Manifesto EDP 90 ml
ден 4.970,00

Manifesto е опишан е како мирис на спонтаност, слободен дух и смелост, полн со страст и емоции. Заштитно лице на парфемот е актерката Jessica Chastain која вели "YSL е бренд кој длабоко ме инспирира. Уште од своето создавање, брендот пренесува силни вредности кои јас ги почитувам - неколеблива посветеност, апсолутна љубов и женствена смелост. Новиот мирис е амблем на сето тоа." Композицијата на парфемот е креација на Anne Flipo и Loc Dong.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Green note, Currant bud
  • Средни: Jasmine, Lily-of-the-valley, White flower crown
  • Основни: Sandalwood, Tonka bean, Vanilla, Cedar

Manifesto е опишан е како мирис на спонтаност, слободен дух и смелост, полн со страст и емоции. Заштитно лице на парфемот е актерката Jessica Chastain која вели "YSL е бренд кој длабоко ме инспирира. Уште од своето создавање, брендот пренесува силни вредности кои јас ги почитувам - неколеблива посветеност, апсолутна љубов и женствена смелост. Новиот мирис е амблем на сето тоа." Композицијата на парфемот е креација на Anne Flipo и Loc Dong.

Дополнителни информации

Шифра YSLMAN
Земја на потекло Франција
Марка Yves Saint Laurent
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.