ZADIG VOLTAIRE This is Her! EDP

Availability: На залиха

ZADIG VOLTAIRE This is Her EDP ZADIG VOLTAIRE This is Her! EDP 100 ml
ден 4.830,00

Француската модна куќа Zadig & Voltaire, која негува релаксиран, бохо и рок стил со допир на елеганција, го претставува својот миризлив пар во септември 2016 година. објавен со слоганот „This is Zadig!“. Парот се состои од машко и женско издание на This is Her! и This is Him!.

Дрвенест, цветен и гурмански This is Her, потпишан од парфемскиот дуо Sidonie Lancesseur и Michel Almairac, содржи ноти од розов бибер, крем од костен, јасмин Самбак, ванила и сандалово дрво.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pink Pepper, Silkwood Blossom, Jasmine Sambac
  • Средни: Whipped cream, Vanilla, Chestnut
  • Основни: Sandalwood, Cashmere Wood

Француската модна куќа Zadig & Voltaire, која негува релаксиран, бохо и рок стил со допир на елеганција, го претставува својот миризлив пар во септември 2016 година. објавен со слоганот „This is Zadig!“. Парот се состои од машко и женско издание на This is Her! и This is Him!. Дрвенест, цветен и гурмански This is Her, потпишан од парфемскиот дуо Sidonie Lancesseur и Michel Almairac, содржи ноти од розов бибер, крем од костен, јасмин Самбак, ванила и сандалово дрво.

Дополнителни информации

Шифра ZAVHER
Земја на потекло Франција
Марка Zadig Voltaire
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.