ABERCROMBIE FITCH First Instinct Blue Man EDT

Availability: На залиха

ABERCROMBIE FITCH First Instinct Blue Man EDT ABERCROMBIE FITCH First Instinct Blue Man EDT 100 ml
ден 2.890,00

Abercrombie & Fitch го претставуваат First Instinct Blue во мај 2018 година, како ново издание на оригиналниот First Instinct од 2016 година. Машки мирис кој е најавен како неочекуван, смел и навистина мажествен. Тоа е мирисна интерпретација од моментот на возбуда кога чувствувате дека само небото е граница. First Instinct Blue е свеж, единствен Fougere мирис за авантуристички човек кој живее следејќи го неговиот Прв инстинкт. Неговиот состав се отвора со свежината на замрзнатото јаболко, се развива со остра лаванда, но потоа остава подлабока трага од килибарот кој предизвикува зависност. Креацијата ја потпишува парфимерот Yves Cassar. Тој, наводно, сакал да создаде мирис што ќе ги комбинира основните вредности на брендот со сината боја, што ќе резултира со комбинација од возбудливи свежи ноти засилени со зачинети ноти и избалансирани со интензивната моќ на килибарот.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Apple, Bergamot, Cardamom
  • Средни: Lavender, Rosemary, Pepper
  • Основни: Amber, Tonka bean, Sandalwood

Abercrombie & Fitch го претставуваат First Instinct Blue во мај 2018 година, како ново издание на оригиналниот First Instinct од 2016 година. Машки мирис кој е најавен како неочекуван, смел и навистина мажествен. Тоа е мирисна интерпретација од моментот на возбуда кога чувствувате дека само небото е граница. First Instinct Blue е свеж, единствен Fougere мирис за авантуристички човек кој живее следејќи го неговиот Прв инстинкт. Неговиот состав се отвора со свежината на замрзнатото јаболко, се развива со остра лаванда, но потоа остава подлабока трага од килибарот кој предизвикува зависност. Креацијата ја потпишува парфимерот Yves Cassar. Тој, наводно, сакал да создаде мирис што ќе ги комбинира основните вредности на брендот со сината боја, што ќе резултира со комбинација од возбудливи свежи ноти засилени со зачинети ноти и избалансирани со интензивната моќ на килибарот.

Дополнителни информации

Шифра ABEFIB
Земја на потекло Соединети Американски Држави
Марка Abercrombie Fitch
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.