BOUCHERON Quatre pour Homme EDT

Availability: На залиха

BOUCHERON Quatre pour Homme EDT BOUCHERON Quatre pour Homme EDT 100 ml
ден 2.560,00

Дизајнерската куќа Boucheron во соработка со Interparfums го најавува машкиот мирис Boucheron Quatre наречен по познатата колекција на прстените Quatre. Прво е најавено и пласирано женското издание, па малку подоцна истата 2015 година, е претставено и машкото издание. Quatre Pour Homme е елегантен, дрвенест мирис за мажи со стил.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lime, Bergamot, Violet leaf
  • Средни: Mugwort, Lavender, Geranium
  • Основни: Patchouli, Driftwood, Labdanum

Дизајнерската куќа Boucheron во соработка со Interparfums го најавува машкиот мирис Boucheron Quatre наречен по познатата колекција на прстените Quatre. Прво е најавено и пласирано женското издание, па малку подоцна истата 2015 година, е претставено и машкото издание. Quatre Pour Homme е елегантен, дрвенест мирис за мажи со стил.

Дополнителни информации

Шифра BCHQUATREM
Земја на потекло Франција
Марка Boucheron
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цитрусни, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.