BURBERRY Touch for Men EDT

Availability: На залиха

BURBERRY Touch for Men EDT BURBERRY Touch for Men EDT 100 ml
ден 2.890,00

Touch for Men на Burberry е мошусно-дрвенест, цветен мирис за мажи, претставен во 2000 година, а креација на Jean-Pierre Bethouart. Burberry ја прослави промената во брендот заедно со новиот мирисен пар Touch for Woman и Touch for Men. Богат мирис со свежи, но зачинети и топли ноти, кој има за цел да остави силен впечаток. Опишан е како сензуалност преточена во автентичност и елеганција. Погоден е за секакви прилики.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Davana, Mandarin orange tree, Violet leaf
  • Средни: Nutmeg, White pepper, Virginia cedar
  • Основни: Tonka bean, Vetiver, White musk

Touch for Men на Burberry е мошусно-дрвенест, цветен мирис за мажи, претставен во 2000 година, а креација на Jean-Pierre Bethouart. Burberry ја прослави промената во брендот заедно со новиот мирисен пар Touch for Woman и Touch for Men. Богат мирис со свежи, но зачинети и топли ноти, кој има за цел да остави силен впечаток. Опишан е како сензуалност преточена во автентичност и елеганција. Погоден е за секакви прилики.

Дополнителни информации

Шифра BURTOUCHMEN
Земја на потекло Франција
Марка Burberry
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.