BVLGARI Splendida Tubereuse Mystique EDP

Availability: На залиха

BVLGARI Splendida Tubereuse Mystique EDP BVLGARI Splendida Tubereuse Mystique EDP 50 ml
ден 4.000,00
BVLGARI Splendida Tubereuse Mystique EDP BVLGARI Splendida Tubereuse Mystique EDP 100 ml
ден 5.400,00

Со колекцијата Splendida претставена во 2017 година, Bvlgari ги канализира најскапоцените аспекти на природата во парфимеријата. Блескав, мистичен, страствен и дарежлив, како и жената која го носи, мирисот Splendida Tubereuse Mystique е букет од свежи есенции и цветни ноти кои и даваат сензуален и заводлив миризлив потпис на жената која го носи. Мирисот е претставен во 2019 година, а е креација на парфимерката Sophie Labbe.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Davana, Blackcurrant bud absolute
  • Средни: Tuberose absolute
  • Основни: Vanilla absolute, Myrrh

Со колекцијата Splendida претставена во 2017 година, Bvlgari ги канализира најскапоцените аспекти на природата во парфимеријата. Блескав, мистичен, страствен и дарежлив, како и жената која го носи, мирисот Splendida Tubereuse Mystique е букет од свежи есенции и цветни ноти кои и даваат сензуален и заводлив миризлив потпис на жената која го носи. Мирисот е претставен во 2019 година, а е креација на парфимерката Sophie Labbe.

Дополнителни информации

Шифра BVLSPLTUBMYS
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.