CERRUTI Image pour Femme EDT

Availability: На залиха

CERRUTI Image pour Femme EDT CERRUTI Image pour Femme EDT 75 ml
ден 2.450,00

Image Woman на Cerruti е цитрусно, ароматичен мирис за жени, креација на парфимерот Harry Fremont. Cerutti Image Woman е современ портрет на жена која ужива во големиот град. Неговата специјалност лежи во неколку компоненти кои се многу добро склопени, па затоа е едноставен и јасен состав, кој истовремено е многу елегантен и рафиниран.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Grapefruit, Pimento, Leaves
  • Средни: Water mint, Gentian root, Carbon
  • Основни: Leather, Amber, Birch bark, Cedar

Image Woman на Cerruti е цитрусно, ароматичен мирис за жени, креација на парфимерот Harry Fremont. Cerutti Image Woman е современ портрет на жена која ужива во големиот град. Неговата специјалност лежи во неколку компоненти кои се многу добро склопени, па затоа е едноставен и јасен состав, кој истовремено е многу елегантен и рафиниран.

Дополнителни информации

Шифра CERIMAGE
Земја на потекло Франција
Марка Cerruti
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.