DAVIDOFF Adventure EDT

Availability: На залиха

DAVIDOFF Adventure EDT DAVIDOFF Adventure EDT 100 ml
ден 2.210,00

Машки мирис на дизајнерската куќа Davidoff, кој плени со авантуристички предизвик наречен Davidoff Adventure, се појавува на пазарот во февруари 2008 година. Заштитно лице е познатиот актер и вистински авантурист - Ewan McGregor, познат по улогите во Trainspotting, Star Wars, Moulin Rouge, Down with Love. Тој изјавува дека она што ја прати рекламната кампања, како и самиот дух на мирисот, има голема поврзаност со него како личност, неговиот дух и темперамент, како и моторциклизмот како негова најголема авантуристичка страст. Мирисот е дрвенесто-зачинет, а е креација на парфимерот Antoine Lie, од дизајнерската куќа Givaudan, инспириран од нескротливата природа, нејзината свежина и сочните-дрвенести доживувања.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Green tea, Mandarin, Black pepper, Lemon
  • Средни: Pimento, Sesame
  • Основни: Musk, Vetiver, Cedarwood

Машки мирис на дизајнерската куќа Davidoff, кој плени со авантуристички предизвик наречен Davidoff Adventure, се појавува на пазарот во февруари 2008 година. Заштитно лице е познатиот актер и вистински авантурист - Ewan McGregor, познат по улогите во Trainspotting, Star Wars, Moulin Rouge, Down with Love. Тој изјавува дека она што ја прати рекламната кампања, како и самиот дух на мирисот, има голема поврзаност со него како личност, неговиот дух и темперамент, како и моторциклизмот како негова најголема авантуристичка страст. Мирисот е дрвенесто-зачинет, а е креација на парфимерот Antoine Lie, од дизајнерската куќа Givaudan, инспириран од нескротливата природа, нејзината свежина и сочните-дрвенести доживувања.

Дополнителни информации

Шифра DVFADV
Земја на потекло Франција
Марка Davidoff
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.