DIOR Fahrenheit EDT

Availability: Нема на залиха

DIOR Fahrenheit EDT DIOR Fahrenheit EDT 50 ml
ден 4.430,00
DIOR Fahrenheit EDT DIOR Fahrenheit EDT 100 ml
ден 5.490,00

DIOR Fahrenheit EDT е дрвенесто цветен мошус мирис за мажи, лансиран во 1988 година. Креација е на парфимерите Jean-Louis Sieuzac и Michel Almairac. Уникатен и контрастен потпис, со моќна заносна трага. Свежите сицилијански мандарински ноти и изненадувачката комбинација на состојки му даваат кративност, различност и карактер на потписот на Fahrenheit - за мажи кои сакаат љубов и слобода.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Chamomile, Lavender, Mandarin, Mace, Hawthorn, Cedar, Lemon
  • Средни: Carnation, Honeysuckle, Jasmine, Lily-of-the-valley, Nutmeg, Sandalwood, Violet leaf, Cedar
  • Основни: Amber, Leather, Musk, Patchouli, Tonka bean, Vetiver

DIOR Fahrenheit EDT е дрвенесто цветен мошус мирис за мажи, лансиран во 1988 година. Креација е на парфимерите Jean-Louis Sieuzac и Michel Almairac. Уникатен и контрастен потпис, со моќна заносна трага. Свежите сицилијански мандарински ноти и изненадувачката комбинација на состојки му даваат кративност, различност и карактер на потписот на Fahrenheit - за мажи кои сакаат љубов и слобода.

Дополнителни информации

Шифра CHDFAHRENHEIT
Земја на потекло Франција
Марка Dior
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.