EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ 8во1 СРЕБРЕН СЈАЈ 12 мл

ден 170,00

Availability: На залиха

Луксузна сребрена терапија за зацврстување на ноктите со активен Strong Nail комплекс, навлегува длабоко во структурата на ноктот, го обновува, регенерира и го стимулира неговиот раст. Ги пополнува микропразнините и го зајакнува ноктот, а во исто време му дава оптимално ниво на хидратација. Заштитува од пукање, кршење и листање на ноктите и ја зголемува отпорноста од механички оштетувања. Создава заштитен слој на површината на ноктот, а неговите деликатни честици даваат сјаен сребрен ефект. По 10 дена ноктите стануваат сјајни и мазни.

Начин на употреба: Протресете пред употреба. Ден 1: нанесете дирекно на ноктот. Ден 2: Нанесете втор слој. Ден 3: отстранете ги претходно нанесените слоеви, и повторете го третманот. Користете 2-3 недели, а потоа еднаш неделно како основа.

Внимание: Не нанесувајте на оштетени нокти (после отстранување на хибриден или акрилен маникир). Пред употреба намачкајте ги кутикулите со масло или крем. Избегнувајте контакт со очите. Запаливо. Содржи 2% формалдехид. Тестирајте од алергиски реакции. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Луксузна сребрена терапија за зацврстување на ноктите со активен Strong Nail комплекс, навлегува длабоко во структурата на ноктот, го обновува, регенерира и го стимулира неговиот раст. Ги пополнува микропразнините и го зајакнува ноктот, а во исто време му дава оптимално ниво на хидратација. Заштитува од пукање, кршење и листање на ноктите и ја зголемува отпорноста од механички оштетувања. Создава заштитен слој на површината на ноктот, а неговите деликатни честици даваат сјаен сребрен ефект. По 10 дена ноктите стануваат сјајни и мазни. Начин на употреба: Протресете пред употреба. Ден 1: нанесете дирекно на ноктот. Ден 2: Нанесете втор слој. Ден 3: отстранете ги претходно нанесените слоеви, и повторете го третманот. Користете 2-3 недели, а потоа еднаш неделно како основа. Внимание: Не нанесувајте на оштетени нокти (после отстранување на хибриден или акрилен маникир). Пред употреба намачкајте ги кутикулите со масло или крем. Избегнувајте контакт со очите. Запаливо. Содржи 2% формалдехид. Тестирајте од алергиски реакции. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Дополнителни информации

Шифра 400599
Земја на потекло Полска
Марка Eveline
Милилитража Нема
Тип Нема
Сезона Нема
Мирисна група Нема

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.