LANCOME La Vie Est Belle Giftset EDP 50 ml + Body Lotion 50 ml

ден 4.980,00

Availability: На залиха

Lancome го лансира La Vie Est Belle во есента 2012 година. Концептот на овој мирис претставува три идеи за природна и едноставна убавина, слобода и избор на сопствената визија за среќа. Мирисот претставува поглед на животот, инспириран од среќа и уживање во мали нешта.

Парфемот е креиран од Olivier Polge, Dominique Ropion и Anne Flipo.

Заштитно лице на кампањата е актерката Julia Roberts.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pear, Black currant
  • Средни: Iris, Jasmine, Orange blossom
  • Основни: Patchouli, Praliné, Tonka bean, Vanilla

Дополнителни информации

Шифра LAN034
Земја на потекло Франција
Марка Lancome
Милилитража No
Тип Сет
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.