Парфеми

22 Производ(и)

 • GIVENCHY Ange ou Demon EDP

  Дуалистичката природа на Ange ou Demon (ангел или ѓавол) открива нови чувства, привлекува и заведува со својата таинственост и променливост. Слатка свежина во високите ноти (мандарина, бел ким и шафран) претходи на раскошното цветно срце, а во основата се наоѓаат дрвенести ноти. Креиран од Jean-Pierre Bethouart и Olivier Cresp.

  од: ден 3.900,00

  Преглед
 • GIVENCHY Ange ou Demon Le Secret Elixir EDP

  Ange Ou Demon Le Secret Elixir е длабока, богата и сензуална верзија која ја доведува заводливоста до нејзиниот врв. Композицијата е цветна со горчлив почеток и дрвенеста позадина од пачули. Отвора со свежината на италијански лимон, зелен чај и неролиево масло. Во средината се бели цветови од јасмин, цвет од портокал и плумерија. Во основа има ванила, пачули, кедар и бел мошус. Претставен е во 2011 година.

  од: ден 2.810,00

  Преглед
 • GIVENCHY Blue Label pour Homme EDT

  Blue Label pour Homme е порелаксирана верзија од Givenchy pour Homme. Свеж и динамичен мирис за атрактивни мажи кои ја ценат слободата. Мирисот ја зачувува својата елеганција, но добива и нова бунтовничка нота. Комбинацијата од дрвенести ноти дава интензитет багодарение на свежиот коктел од грејпфрут и бергамот. Креиран од Alberto Morillas и Ilias Ermenidis во 2004 година.

  од: ден 3.660,00

  Преглед
 • GIVENCHY Dahlia Divin EDP

  Givenchy го лансира Dahlia Divin во 2014 година. Ја следи тематиката на линијата Dahlia Noir започната во 2011 година. Dahlia Divin е композиција центрирана околу нота на јасмин на дрвенеста основа. Креирана од Francois Demachy.

  од: ден 4.710,00

  Преглед
 • GIVENCHY Dahlia Divin Le Nectar de Parfum EDP

  Givenchy го лансира третото издание на Dahlia Divin колекцијата во јуни 2016 како интензивна верзија Dahlia Divin Le Nectar de Parfum по оригиналот Eau de Parfum од 2014 година и Dahlia Divin Eau de Toilette од 2015. Колекцијата ја следи тематиката на Dahlia Noir линијата од 2011 година. Nectar de Parfum претставува луксузна, Haute Couture парфем, симбол на златото и женственоста, најавен како "боженствен еликсир на потенцијата". Композицијата е креирана од François Demachy, фокусиран на златните цветови на мимозата. Нотата на јасмин, присутна во сите Dahlia Divin креации, надополнета со сензуална и елегантна роза. Цветното срце се потпира на дрвена основа.

  од: ден 4.240,00

  Преглед
 • GIVENCHY Gentleman 2017 EDT

  Givenchy Gentleman во 2017 година добива потполно нова, модернизирана, дрвенесто-ароматична реинтерпретација. Композицијата е најавена како дрвенесто-цветна-fougere, потпишана од парфимерите Olivier Cresp and Nathalie Lorson. Мирис кој е опишан како мешавина од „моќ и сладост“.

  од: ден 3.200,00

  Преглед
 • GIVENCHY Gentleman Cologne EDT

  Gentleman Cologne е најавен како свеж и неочекуван мирис кој предизвикува шок со својата смелост и будност. Ова издание го изразува бунтовниот и слободен дух на ликот на Gentleman Givenchy. Составот содржи дрвенесто ароматични ноти, а креацијата е потпишана од парфимерите Nathalie Lorson и Olivier Cresp, исто како и претходните верзии.

  од: ден 3.880,00

  Преглед
 • GIVENCHY Gentleman EDT

  Givenchy Gentleman е машки парфем претставен во 1974 година, дизајниран од Paul Leger. Отвора со ноти на бергамот, лимон, роза, мед и цимет. Во средината се пачули, јасмин, кедар и корен од ирис, додека во основата се килибар, кожа, дрвенести ноти, мошус и ванила.

  од: ден 3.530,00

  Преглед
 • GIVENCHY Gentlemen Only Absolute EDP

  Gentlemen Only Absolute e инспириран од високата мода на куќата Givenchy. Најавен е како мирис на современи, префинети и елегантни мажи. Сензуалниот ориентален, дрвенест и зачинет состав има тенденција да ја истакне класата, софистицираноста и стилот. Бергамот во горните ноти е проследен со топлото срце кое содржи трио зачини: морско оревче, цимет и шафран. Сензуална комбинација на сандалово дрво и ванила ја обвива основата на парфемот.

  од: ден 3.470,00

  Преглед
 • GIVENCHY Gentlemen Only EDT

  Gentlemen Only претставува модерен омаж во дизајнерската куќа на Givenchy- продолжение на класичниот Givenchy Gentleman од 1974 година. Овој мирис своевремено означувал револуција на машките парфеми воведувајќи јаки и интензивни дрвени ноти, наместо традиционалните ароматични и цитрусни. Gentlemen Only е посветен на мажите во денешно, модерно време креиран со модерни дрвенести ноти. Заштитно лице на парфемот е австралискиот актер Simon Baker.

  од: ден 3.860,00

  Преглед
 • GIVENCHY Gentlemen Only Parisian Break EDT

  Најавен како сјај на елеганција и свежина, претставува покана за летна утринска прошетка покрај реката Сена. Мирисот е претставен во пролетта 2016 година и е освежувачки, тоник-тоалетна вода за господа во секој момент. Составот е цитрус, ароматичен и дрвенест. Се отвора со тонични акорди од непалско нане и лимон. Ароматичното срце на жалфијата ја проширува свежината на мирисот. Хаитскиот ветивер се меша со амброксан во основата, создавајќи сензуална елеганција, карактеристична за линијата Gentlemen Only.

  од: ден 2.610,00

  Преглед
 • GIVENCHY Irresistible EDP

  Irresistible е најавен како цветно-дрвенест и овошен женски мирис кој игра со контрастот помеѓу две спротивности: претрупан акорд од роза и сјајна дрвенеста нота. Претставен е во 2020 година, а е креација на парфимерите Fanny Bal, Dominique Ropion и Anne Flipo.

  од: ден 5.200,00

  Преглед
 • GIVENCHY L'Interdit EDT

  L'Interdit Eau de Toilette од Givenchy е цветен, дрвенест и мошусен мирис за жени претставен во 2019 година. Креиран е од Dominique Ropion, Anne Flipo и Fanny Bal. Горна нота е афион, во срцето се тубероза, цвет од портокал и мошус, а во основата пачули и ветивер.

  од: ден 4.260,00

  Преглед
 • GIVENCHY L'Interdit Intense EDP

  L'Interdit Eau de Parfum Intense by Givenchy е цветенo-килибарен мирис за жени, лансиран во 2020 година. Креација е на парфимерите Dominique Ropion, Anne Flipo and Fanny Bal. Главна нота е црн бибер, во срцевината се наоѓа тубероза, сусам и цвет од портокал, а основни ноти се ванила од мадагаскар, пачули и ветивер.

  од: ден 5.910,00

  Преглед
 • GIVENCHY Pour Homme EDT

  Givenchy pour Homme е наменет за елегантни, креативни мажи со интуитивно чувтство за стил. Givenchy мажот е пред се џентлмен. Мирисот е дрвенесто свеж и елегантен. Креиран е од Alberto Morillas и Ilias Ermenidis во 2002 година.

  од: ден 3.670,00

  Преглед
 • GIVENCHY Xeryus EDT

  Xeryus на Givenchy е цветен, ароматичен и дрвенест мирис за мажи. Привлечен машки мирис претставен во 1986 година, еден од иконите на машки мириси од 80-тите, вистинско комплексно ремек дело.

  од: ден 3.190,00

  Преглед
 • GIVENCHY Xeryus Rouge EDT

  Xeryus Rouge е длабок и сензуален мирис за мажи, претставен во 1995 година, креација на Annick Menardo. Ова е првиот ориентален парфем за мажи од Givenchy. Топол, интензивен и класичен, дизајниран за маж ја прифаќа својата слобода и сака да ризикува. Неговата огнена, интуитивна сензуалност е неодолива и племенита.

  од: ден 3.690,00

  Преглед

Марка

 1. 47114711
 2. Abercrombie FitchAbercrombie Fitch
 3. Acqua di ParmaAcqua di Parma
 4. AlfaparfAlfaparf
 5. Antonio BanderasAntonio Banderas
 6. ArmafArmaf
 7. ArmaniArmani
 8. Ariana GrandeAriana Grande
 9. AzzaroAzzaro
 10. AuraAura
 11. BeyonceBeyonce
 12. BentleyBentley
 13. Bottega VenetaBottega Veneta
 14. BoucheronBoucheron
 15. BurberryBurberry
 16. BvlgariBvlgari
 17. CacharelCacharel
 18. Calvin KleinCalvin Klein
 19. Carolina HerreraCarolina Herrera
 20. Cera di CupraCera di Cupra
 21. CerrutiCerruti
 22. ChloeChloe
 23. ChanelChanel
 24. ChopardChopard
 25. CoachCoach
 26. CliniqueClinique
 27. David BeckhamDavid Beckham
 28. DavidoffDavidoff
 29. DieselDiesel
 30. DiorDior
 31. DKNYDKNY
 32. Dolce GabbanaDolce Gabbana
 33. DorallDorall
 34. DunhillDunhill
 35. Dsquared2Dsquared2
 36. Elie SaabElie Saab
 37. Enrique IglesiasEnrique Iglesias
 38. Escentric MoleculesEscentric Molecules
 39. EvelineEveline
 40. GivenchyGivenchy
 41. FerrariFerrari
 42. GucciGucci
 43. GuerlainGuerlain
 44. GuessGuess
 45. Guy LarocheGuy Laroche
 46. HermesHermes
 47. Hugo BossHugo Boss
 48. Issey MiyakeIssey Miyake
 49. JaguarJaguar
 50. James BondJames Bond
 51. Jean Paul GaultierJean Paul Gaultier
 52. Jimmy ChooJimmy Choo
 53. JoopJoop
 54. KallosKallos
 55. Karl LagerfeldKarl Lagerfeld
 56. KenzoKenzo
 57. KeuneKeune
 58. L'OrealL'Oreal
 59. LaliqueLalique
 60. LamisLamis
 61. LancomeLancome
 62. LanvinLanvin
 63. Laura BiagiottiLaura Biagiotti
 64. Max FactorMax Factor
 65. ManceraMancera
 66. MaybellineMaybelline
 67. Mercedes BenzMercedes Benz
 68. MexxMexx
 69. Mont BlancMont Blanc
 70. Miu MiuMiu Miu
 71. MontaleMontale
 72. Narciso RodriguezNarciso Rodriguez
 73. NauticaNautica
 74. NauticaNautica
 75. NikosNikos
 76. Nina RicciNina Ricci
 77. One DirectionOne Direction
 78. Paco RabannePaco Rabanne
 79. Salvatore FerragamoSalvatore Ferragamo
 80. PradaPrada
 81. SeventeenSeventeen
 82. Thierry MuglerThierry Mugler
 83. ST DupontST Dupont
 84. Tom FordTom Ford
 85. TrussardiTrussardi
 86. ValentinoValentino
 87. VersaceVersace
 88. Viktor RolfViktor Rolf
 89. Yves Saint LaurentYves Saint Laurent
 90. Zadig VoltaireZadig Voltaire