PRADA Amber pour Homme EDT

Availability: На залиха

PRADA Amber pour Homme EDT PRADA Amber pour Homme EDT 100 ml
ден 4.490,00

Prada Amber Pour Homme е првиот машки мирис на Prada, кој е лансиран веднаш по женскиот кој е исто така ориентален, на база на килибар и со кој има доста сличности. Претставен е во 2006 година, креација на парфимерката Daniela (Roche) Andrier. Парфемот воопшто не е агресивен како што би се очекувало од ориенталниот мирис со кожа и амбер, туку напротив- тој е елегантен и маженствено нежен.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Cardamom, Mandarin orange, Neroli
  • Средни: Geranium, Vetiver, Orange blossom, Myrrh, Nirvanolide®
  • Основни: Labdanum, Tonka bean, Vanilla, Patchouli, Leather, Saffron, Sandalwood

Prada Amber Pour Homme е првиот машки мирис на Prada, кој е лансиран веднаш по женскиот кој е исто така ориентален, на база на килибар и со кој има доста сличности. Претставен е во 2006 година, креација на парфимерката Daniela (Roche) Andrier. Парфемот воопшто не е агресивен како што би се очекувало од ориенталниот мирис со кожа и амбер, туку напротив- тој е елегантен и маженствено нежен.

Дополнителни информации

Шифра PRAAMB
Земја на потекло Шпанија
Марка Prada
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Свежи, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.